Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Únik zo spisu smeruje k Šutaj Eštokovi 

Podľa informácií experta na právo a spravodlivosť a podpredsedu strany Demokrati Juraja Šeligu sa realizačný návrh, ktorý zverejnil poslanec Samuel Migaľ (Hlas) našiel včera (16. január 2024) v trezore riaditeľa NAKA Bratislava. Demokrati prizvukujú, že prístup do trezoru mali iba dve osoby, a to exriaditeľ a aktuálny riaditeľ NAKA Bratislava – Šalaj a Tkáčik. V oboch prípadoch ide o nových nominantov ministra Šutaja Eštoka. 

Zástupcovia strany sa preto pýtajú, či fotografia uverejneného realizačného návrhu nevznikla na pokyn ministra Šutaja Eštoka, za cieľom diskreditácie vyšetrovateľov NAKA, ktorých nezákonne postavil mimo služby.“Evidentne poslanec Migaľ chcel vyvolať dojem, že vyšetrovania sú manipulované, že Kandera a Žilinka nemajú byť vyšetrovaní a že toto je ďalší dôvod na zrušenie NAKA a Úradu špeciálnej prokuratúry. Opakovane sa preto pýtame, čo s týmto únikom má Šutaj Eštok, keďže informácie zverejňoval jeho stranícky kolega.” Povedal Šeliga a zároveň vyzval policajného prezidenta, aby poslal menovaných policajtov na detektor lži za účelom preverenia úniku zo spisu, keďže dokument sa nachádzal v trezore, ku ktorému mali prístup iba oni dvaja.

“Žiaľ prichádzame do situácie, že časť polície slúži politikom a na politickú objednávku. V prípade vyšetrovania Kanderu a Žilinku je to snaha spomaliť vyšetrovanie z podozrenia zo zneužití právomoci verejného činiteľa pri aplikácii § 363. Všetci si dobre pamätáme, ako Kandera na Žilinkov pokyn zastavil trestné stíhanie cez § 363 Trestného poriadku, a to bez toho, aby bolo vznesené obvinenie osobe.” Povedal Šeliga a načrtol, že podľa jeho názoru išlo o evidentné porušenie zákona, čo konštatoval aj Ústavný súd, pričom práve v tejto veci podali Demokrati aj trestné oznámenie. Toto porušenie bolo podľa Demokratov o to flagrantnejšie, že mesiac predtým Kandera odmietol vyhovieť podnetu podľa § 363, keďže vo veci nebola obvinená osoba. 

“Kroky, ktoré robí minister vnútra Šutaj Eštok smerujú k tomu, aby absolútne ovládol políciu, znechutil a odstavil vyšetrovateľov a prokurátorov. Je to pokus o mafianizáciu Slovenska. Nesmieme mlčať.” Povedal k téme predseda strany Jaroslav Naď a upozornil, že nebezpečné kroky vlády Roberta Fica s cieľom účelovo zmeniť trestný zákon ostro kritizuje a odsudzuje rezolúcia Európskeho parlamentu a ďalšie relevantné inštitúcie na Slovensku a v zahraničí.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte