Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Na NAKA a Úrade inšpekčnej služby pokračuje zastrašovanie

Na NAKA a ÚIS (Úrad inšpekčnej služby) pokračuje snaha čo najviac diskreditovať vyšetrovateľov Ďurku, Čurillu a spol. a zastrašovať všetkých, ktorí čo i len prešli okolo vyšetrovania závažných káuz s cieľom nájsť zámienku, ako sa definitívne zbaviť elitných vyšetrovateľov.

„Najnovšie vedenie NAKA a ÚIS posiela na „detektor lži“ vyšetrovateľov, ktorí prišli do styku s Čurillom a spol. Otázka je jednoduchá, tlačil na vás napríklad pán Čurilla alebo pán Ďurka? Snažil sa Vás ovplyvniť? Vyšetrovatelia odpovedali jednoducho – Nie, nesnažili. Ich pravdovravnosť potvrdil “detektor” lži,“ povedal Juraj Šeliga, podpredseda strany Demokrati

„Kým rádoví vyšetrovatelia musia chodiť na detektor lži, ako na klavír, vedenie polície mlčí o tom, či na detektore už konečne bol pán Zurian (nový riaditeľ Úradu inšpekčnej služby, ktorý sa skrýval v Bielorusku) alebo páni Tkáčik a Šallai, ktorí mali prístup k návrhu na začatie trestného stíhania vo veci 363 Kanderu a uniklo to cez Šutaja Eštoka, resp. Migaľa do médií pred pár dňami. Oni nemusia byť preverení? Alebo stačí, že Eštok povie netreba, tak netreba?!,” pýta sa Juraj Šeliga, expert strany na oblasť práva a spravodlivosť.

„Zdá sa, že niektorí nominatni Šutaja Eštoka nerobia to, čo by robiť mali, ale miesto toho hľadajú špinu na politickú objednávku. Šikanujú, zastrašujú s cieľom diskreditovať, demoralizovať a prinútiť odísť do civilu. Tu je teda verejná otázka pre riaditeľa NAKA a policajného prezidenta, prečo sa snažíte hľadať špinu na vyšetrovateľov NAKA, ktorí vyšetrovali závažnú trestnú činnosť? Prečo doteraz nebol pán Zurian a pán Tkáčik a pán Šallai na detektore lži?,“ opakovane sa pýta Juraj Šeliga, podpredseda strany Demokrati. 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte