Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Taraba musí odvolať pytliaka, z ktorého urobil riaditeľa Tatranského národného parku

Po zisteniach, že súčasný riaditeľ TANAPu Peter Olexa, je právoplatne odsúdený za pytliactvo vlka dravého, strana Demokrati vyzýva ministra životného prostredia a podpredsedu vlády SR Tomáša Tarabu, aby ho z funkcie okamžite odvolal a za svoju nomináciu sa verejne ospravedlnil. Podľa Demokratov je absolútne vylúčené, aby človek s takouto minulosťou dôveryhodne a svedomito presadzoval ochranu prírody v Tatranskom národnom parku.

Strana Demokrati dlhodobo upozorňuje na problematickú nomináciu vedenia rezortu v osobe Petra Olexu za riaditeľa TANAPu. „V ochrane prírody ide o absolútne neznáme meno. Jeho jedinými predpokladmi na výkon práce sú, že kandidoval za stranu Život a susedstvo so štátnym tajomníkom rezortu Filipom Kuffom. Peter Olexa neponúkol verejnosti žiadnu víziu rozvoja TANAPu. Naopak, prichádza s kontroverznými návrhmi, ako chov losov či budovanie parkovacích miest. To, že nelegálne popravil chráneného vlka dravého je definitívnym potvrdením, že na tejto funkcii nemá čo robiť,“ zhodnotil Michal Kiča, expert na životné prostredie a člen predsedníctva strany Demokrati. 

Peter Olexa musí okamžite skončiť. Jeho pytliacka minulosť a mnohé ďalšie okolnosti ho absolútne diskreditujú na to, aby zastával záujmy ochrany prírody v národnom parku. „Ako môže mať človek, ktorý by nemohol v súčasnosti byť ani len členom stráže prírody, pod sebou desiatky členov stráže? Ako môže byť osoba, ktorá je členom skupiny na sociálnych sieťach Zjb ochranára, zachrániš človeka vo vysokej štátnej funkcii?” pýta sa Michal Kiča.       

To, že Olexa zatajil, že je odsúdený za pytliactvo pri výberovom konaní značí aj o morálnej nevyzretosti. „Vnímam to ako fatálne zlyhanie ministra Tarabu. Ten je buď naozaj totálne neschopný, keďže si nedokáže ani len preveriť minulosť svojich nominantov, alebo o tom vedel, a tým pádom je to prejav absolútnej arogancie,” zdôraznil Kiča. 

„Očakávame okamžité odvolanie Petra Olexu z funkcie a ospravedlnenie sa verejnosti za tak toxickú nomináciu. Ak tak minister Tomáš Taraba neurobí jasne potvrdí, že jeho jedinou víziou je zničiť a zapredať slovenskú prírodu. Viete, ja som poľovník a vďaka tomuto pánovi a pre kroky ministra životného prostredia je v komunite obrovské napätie a nervozita, my poľovníci cítime obrovskú hanbu.” Na záver komentoval Jaroslav Naď, predseda strany Demokrati.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte