Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Strana má jasno v podpore kandidáta na prezidenta

Predsedníctvo strany Demokrati jednohlasne vyjadrilo podporu kandidátovi na prezidenta Ivanovi Korčokovi. Strana sa tak rozhodla bezprostredne po rokovaní predsedníctva, na ktorom Korčok podrobne predstavil svoju víziu a ciele v domácej a tiež zahraničnej politike v prípade úspešnej kandidatúry na prezidenta.

„Je pre nás kľúčové, že s Ivanom Korčokom máme rovnakú optiku na princípy spravodlivosti, ochrany právneho štátu, demokracie, bezpečnosti a obrany, ktoré sú aktuálne v našom štáte kvôli vláde Roberta Fica vážne ohrozené. Podľa nás spĺňa práve Ivan Korčok zásadné predpoklady, ktorými by ako prezident dôstojne a so správne nastaveným hodnotovým rebríčkom reprezentoval záujmy občanov. Pre Slovensko je z nášho pohľadu tiež kľúčová jasnosť a čitateľnosť prezidenta aj v zahraničnej politike, a to všetko vidíme v osobe skúseného a medzinárodne uznávaného diplomata Ivana Korčoka,“ povedal predseda Demokratov Jaroslav Naď.

Naď zároveň dodal, že je dôležité vnímať záujemcu o Prezidentský palác Petra Pellegriniho ako jednoznačného kandidáta Roberta Fica, ktorý bude konať výlučne na základe pokynov súčasného premiéra. Aj preto strana Demokrati nabáda opozičné politické spektrum, aby sa zjednotilo v podpore jedného silného kandidáta Ivana Korčoka.

„V prezidentských voľbách chce Fico uzavrieť kruh a absolútne ovládnuť všetky relevantné inštitúcie tak, aby sebe a svojim kumpánom zaručil pokojný bezstarostný spánok. Nesmieme to dovoliť. Ak vyhrá Pellegrini, naplní sa najhorší scenár – únosu Slovenskej republiky,” uzavrel Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte