Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Politici by mali vážiť svoje zraňujúce slová

Napriek tomu, že volebná kampaň ide v týchto dňoch do definitívneho finále, v strane Demokrati sme presvedčení, že by si politici aj dnes mali zachovávať aspoň istú úroveň. Rovnako ako sme odsúdili vzájomné fyzické ataky jednotlivých kandidátov, odsudzujeme aj neprimerané slová, ktoré v posledných dňoch vychádzajú predovšetkým z úst predsedu SaS Richarda Sulíka.

Po tom, čo pred pár dňami reagoval na zverejnenie svojej údajnej SMS konverzácie s Jaroslavom Haščákom slovami “Igor Matovič je psychiatrický pacient. On patrí do ústavu”,  v dnešnej diskusii denníka SME a Rádia Expres pán Sulík opäť prekročil už aj tak nízko nastavenú latku, keď pred študentmi žurnalistiky v reakcii na lídra OĽaNO povedal: “Je to asi, ako keď máte v rodine mentálne postihnuté dieťa. Nehneváte sa na neho, nie ste z neho sklamaný, máte ho rád, snažíte sa mu byť nápomocný. A jednoducho prehliadate niektoré veci.”

V strane Demokrati dlhodobo zastávame názor, že politici by sa nemali navzájom urážať tým, že siahajú po klinických zdravotníckych termínoch. A je úplne jedno, či ide o predsedu SaS, alebo akéhokoľvek lídra inej strany.

Zdravotné znevýhodnenie nie je niečo, za čo by sa mali ľudia hanbiť a takéto výroky politických aktérov sú preto neprípustné, zraňujúce a idúce úplne proti vzájomnému rešpektu a inkluzívnej spoločnosti.

“Vyzývame preto všetkých politikov a političky bez rozdielu straníckej príslušnosti, aby prestali na seba útočiť takýmto spôsobom. Ľudia s mentálnym či iným zdravotným znevýhodneným si to určite nezaslúžia,” poznamenala poslankyňa a kandidátka Demokratov Jana Žitňanská, ktorá dlhodobo pomáha zdravotne či sociálne znevýhodnením ľuďom.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte