Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Podporujeme Korčoka, aby spojenci a partneri pred nami definitívne nezatvorili dvere

Demokrati aj v druhom kole prezidentských volieb podporujú demokratického a jasne zahranično-politicky vyhraneného kandidáta Ivana Korčoka. Podľa Jaroslava Naďa si už v sobotu vyberieme, či Slovensko ostane v medzinárodnom kontexte izolované, alebo bude vedieť spolupracovať na najvyššej štátnej úrovni – na úrovni prezidentov jednotlivých krajín. 

Predseda strany a bývalý minister obrany Jaroslav Naď hovorí, že v sobotu si Slovensko vyberie, či sa naša krajina definitívne odtrhne od väčšinového demokratického spoločenstva, alebo ukáže, že jej záleží na jednote a ochrane hodnôt a princípov, na ktorých stoja sebavedomé, slušné a bezpečné krajiny: Prosím verejnosť, aby si dôsledne uvedomila, že voľba prezidenta priamo ovplyvní naše fungovanie v medzinárodných organizáciách a spoločenstvách, ktoré garantujú našu bezpečnosť. Už dnes dávajú preukázateľne naši partneri a spojenci ruky preč od Slovenska, a to pre katastrofálnu politiku Roberta Fica, ktorý nás svojimi rozhodnutiami približuje bližšie k ruskému režimu. Ak si za prezidenta vyberieme jeho priameho podriadeného a vykonávača tých najšpinavších príkazov Petra Pellegriniho, svet pred nami definitívne zatvorí dvere a ostaneme v absolútnej izolácii,” hovorí Naď a dodáva, že jedine Ivan Korčok garantuje kontinuitu vzťahov na prezidentskej úrovni.

Ak si zvolíme Ivana Korčoka, jedine ten nám garantuje pevné zahranično-politické ukotvenie a spoluprácu s ďalšími krajinami. Slovensko potrebuje dôstojnú reprezentáciu, skúsenosti a najmä čestného človeka, ktorému môžu naši susedia, partneri a spojenci dôverovať. Dnes, ani naši najbližší bratia Česi, žiaľ oprávnene, neveria vláde Roberta Fica. Poslať do Prezidentského paláca Petra Pellegriniho by znamenalo ukončenie dôvery našich ďalších priateľov, a to si vy milí občania nezaslúžite, Slovensko si to nezaslúži. Nedajte sa prosím oklamať a voľte Ivana Korčoka,” uzatvára Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte