Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Na Generálnu prokuratúru smeruje 1 290 prípadov, úrad je pred kolapsom

Demokrati žiadajú generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby predstúpil pred verejnosť a jasne odkomunikoval zámery ďalšieho fungovania prokuratúry. Strana sa zaujíma najmä o to, akým spôsobom je prokuratúra pripravená prevziať približne 1 290 prípadov, ktorými sa budú musieť zaoberať po zrušení Špeciálnej prokuratúry. 

Situáciu komentuje expert na spravodlivosť a podpredseda strany Juraj Šeliga: “Je to obrovská a najmä, oprávnená obava, že Generálna prokuratúra pod ťarchou množstva, ale aj náročnosti prípadov skolabuje. Všetky spisy prechádzajú na krajskú prokuratúru a je naším právom poznať plány s najväčšími kauzami Slovenska. Teraz je ten čas, aby Žilinka predstúpil pred verejnosť a povedal, čo bude robiť s tisícstranovými spismi.”

Šeliga tiež hovorí, že je nepochopiteľné trojmesačné mlčanie Maroša Žilinku, ktorý ani raz nenaznačil žiadne obavy z možných prieťahov vo vyšetrovaní, alebo reálnom porušovaní ľudských práv a slobôd obžalovaných alebo poškodených, ktoré môžu nastať po zrušení Špeciálnej prokuratúry. “Som presvedčený, že krajskí prokurátori urobia všetko, čo je v ich silách pre to, aby všetko prebehlo v súlade so zákonom. Ak však nastanú procesné pochybenia, je to maslo na hlavne Maroša Žilinku.” Uzatvára Šeliga a naznačuje, že sa na plán generálneho prokurátora bude pýtať aj ďalšími formálnymi cestami, aby získal čo najrelevantnejšiu odpoveď pre verejnosť.
(Zdroj foto: TASR)

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte