Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Normalizácia RTVS začala, SNS už viac nemôže riadiť rezort kultúry

Odvolávať ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú nestačí. Hovorí bývalý šéf Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský. Odôvodňuje to výrokmi Andreja Danka, ktorý sa verejne priznal k neštandardným vplyvom vo verejnoprávnej televízii. 

„Danko sa v živom vysielaní priznal, že bývalého generálneho riaditeľa Rezníka priamo úkoloval. Priznal sa, že rozhodoval o tom, kto bude pracovať v televízii, kto bude moderátorom politickej diskusie a tiež určoval hostí týchto relácií. Je to neprijateľné a dnes už môžeme definitívne hovoriť o tom, že súčasná vláda ťahá Slovensko do obdobia normalizácie,“ povedal člen Demokratov Kristián Čekovský a dodal, že premiér Robert Fico musí okamžite reagovať na tieto mocenské maniere SNS, inak sa môže verejnosť domnievať, že o týchto vplyvov vedel. 

Expremiér Eduard Heger: „Vyzývame Fica aby odňal rezort kultúry SNS. Verejnoprávna televízia patrí všetkým občanom, nie je to Dankova eseročka. RTVS nemá byť štátnou hlasnou trúbou propagandy Slovenskej národnej strany. My nie sme Maďarsko, pán Fico.“ Ostro kritizoval podpredseda Demokratov Eduard Heger. 

K výzve sa pridáva aj členka predsedníctva Dorota Nvotová, ktorá pripomenula neakceptovateľné útoky na novinárov: „Spomeňte si na výroky dnes premiéra, že novinári sú protislovenské prostitútky, spomeňte si na vraždu novinára Jána a jeho snúbenice Martiny a pozrite sa kde sme dnes. Včera mladý Kaliňák doslova naháňal jedného z komentátorov, aby si urobil svoje propagandistické video. Chcú nám zabrániť slobodnému prístupu k informáciám, a to všetko preto, aby zakryli svoje hriechy.”

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte