Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Minister vnútra má podozrivých zločincov vydávať spravodlivosti, nie s nimi robiť rozhovory

Bývalý policajný prezident Štefan Hamran ostro kritizuje účasť ministra vnútra Šutaj Eštoka v relácii hľadaného extrémistu Daniela Bombica (známy aj ako Danny Kollár). Podľa Hamrana ide o bezprecedentný krok, ktorý naznačuje hrozivú rýchlosť, akou vláda Roberta Fica rozkladá základné piliere zdravej spoločnosti. V tej podľa Hamrana doteraz platilo, že minister vnútra podozrivých zločincov vydáva spravodlivosti, nie s nimi robí interview. 

Je to človek, ktorý bol minimálne trikrát obvinený, prevažne pre extrémistickú trestnú činnosť, vyhrážal sa prokurátorom, policajtom, sudcom a počas pandémie aj zdravotníckemu personálu. Na tohto človeka sú vydané tri medzinárodné zatýkacie rozkazy a tri európske zatýkacie rozkazy,” komentuje závažnosť situácie Hamran a zdôrazňuje, že nemá vedomosť o tom, aby v inej demokratickej krajine akýkoľvek minister prijal pozvanie do relácie osoby, na ktorú je vydaný zatykač. 

Podľa kandidáta do europarlamentu za stranu Demokrati je tento krok tiež dôkazom, že minister Šutaj Eštok nevie pracovať s faktami a čeliť novinárskym otázkam, preto sa vydáva cestou dezinformačných médií, v ktorých vystupuje práve D. Bombic: V skutočných médiách sa totiž, skutoční novinári pýtajú relevantné otázky a ako respondent musíte uvádzať fakty, ktoré sú preveriteľné. To však nemusíte robiť v dezinformačných médiách, kde si vystačíte aj s klamstvami a nepodloženými faktami tak,” uzatvára Hamran.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte