Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Dorota Nvotová

členka predsedníctva Demokratov

Dorota je umelkyňa, hudobníčka, textárka, cestovateľka a kreatívna duša v Demokratoch. Po rokoch strávených v Ázii, umení a v neziskovom sektore sa vyprofilovala ako aktivistka a organizátorka občianskych protestov. Pred voľbami v 2023 si však uvedomila ako veľmi je situácia na Slovensku vážna, rozhodla sa vyhrnúť si rukávy a dať svoju tvár a meno aj politike. 

Dorota sa popri politike aj naďalej venuje hudbe, komponovaniu, nahrávaniu a koncertovaniu, zároveň má cestovku, sprevádza, je slobodná mamička a o všetkom, čím si prechádza, píše knihy. Evidentne toho mala na práci málo, keďže sa ešte pustila aj do politiky, a to veľmi aktívne.

Dorota pochádza z umeleckej rodiny. Jej mamou je herečka Anna Šišková, otcom je hudobník Jaro Filip, ale spolu s matkou ju vychoval otčim, režisér Juraj Nvota. Podobne ako jej sestra (Tereza, filmová režisérka), prakticky nemala na výber, čím sa stane. Jej okolie bolo nasiaknuté kultúrou. Tou sa zaoberá aj v Demokratoch, popri tematike Rómskych komunít, v ktorých sa priamo pohybuje prakticky od detstva a stále sú jej srdcovou záležitosťou.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte