Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Michal Kiča

Aktivista, enviromentálny právnik a oddaný ochranca prírody

Ochrana životného prostredia mu bola vždy blízka. Už počas štúdia na vysokej škole si uvedomil, že po sebe chce zanechať aj inú, než len uhlíkovú stopu. Preto si vybral právo so špecializáciou na životné prostredie. Ako advokát v spolupráci s environmentálnymi mimovládnymi organizáciami neraz úspešne hájil záujmy prírody. Angažoval sa aj v právnej ochrane pamiatok, alebo ako dobrovoľník v OZ Gotická cesta či v iniciatíve Zastavme hazard.

Po nástupe na post štátneho tajomníka na ministerstve životného prostredia začal naplno pracovať na ochrane nášho prírodného bohatstva. Spolu s ministrom Jánom Budajom presadil okrem iného reformu národných parkov, nový zákon o ovzduší, vďaka ktorému predídeme zbytočným 5000 úmrtiam ročne a inovatívne zálohovanie plastových fliaš a plechoviek.

Michal chce prispieť najmä k tomu, aby na ochranu životného prostredia a prírody nebolo nazerané len cez negatívne správy. Treba si uvedomiť, že to robíme v prvom rade pre nás. Životné prostredie ovplyvňuje naše zdravie a zároveň prináša nové príležitosti. Trendom západných krajín je práve rozvoj zelenej ekonomiky, ktorá vytvára zaujímavé investície, inovávie či pracovné miesta. Byť zodpovední voči sebe aj budúcim generáciám je základ každej vyspelej demokratickej spoločnosti.

Svoj voľný čas rád trávi v prírode, ale naďalej sa venuje aj obnove pamiatok.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte