Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Keď sa chce, tak sa dá. 3. blok Mochoviec funguje na 90 %. Tým to ale nekončí

„Nedá sa, nedá sa. To sme počúvali dlhé roky. Dá sa to, keď sa chce. Som rád, že za našej vlády Slovenské elektrárne dostavali a spustili 3. blok Mochoviec, ktorý už dnes beží na 90 %. Spustenie tretieho bloku a zároveň výstavba štvrtého, sú kľúčové projekty pre energetickú bezpečnosť každého občana Slovenska. Aj vďaka tomu, dokázala naša vláda, konkrétne vtedajší minister hospodárstva Karel Hirman, zabezpečiť lacnú elektrinu pre slovenské domácnosti na tento aj budúci rok. Spolu so zastropovanými cenami za teplo a plyn domácnosti ušetria 250 eur mesačne na účtoch za energie. V strane Demokrati ponúkame voličom skúsený tím, ktorý už dokázal, že aj počas ťažkej krízy, vie ponúknuť riešenia v prospech občanov. Demokrati sú garanciou kvalitných riešení,” povedal predseda strany Demokrati Eduard Heger.  

Člena predsedníctva Demokratov Karel Hirman hovorí, že nižšia cena elektriny je zabezpečená aj na budúci rok, vďaka dohode so Slovenskými elektrárňami. Podľa Hirmana je teraz potrebné sústrediť sa najmä na pomoc s cenami zemného plynu a vo všeobecnosti vykurovania. „Návrhy Demokratov na stabilizáciu cien energií sú:

– kompenzovať náklady domácností na vykurovanie, a to do výšky priemernej spotreby plynu, respektíve tepla. Toto opatrenie domácnostiam reálne pomôže a vytvorí aj tlak na úsporu,

– zavedenie šrotovného pri výmene starého plynového kotla za nový,

– budeme aj naďalej podporovať úsporné opatrenia, ako sú príspevky na zatepľovanie, či výmenu okien,” informoval Hirman. 

„Už sme čelili aj hrozbe 5-násobného skokového nárastu cien energií a zvládli sme ho. Dokážeme to aj teraz,” doplnil Hirman.

(Zdroj foto: seas.sk)

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte