Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Heger sa stretol s komisárom pre spravodlivosť, informoval ho o prepojeniach vlády na najväčšie kauzy

Podpredseda Demokratov Eduard Heger v Bruseli rokoval s Didierom Reyndersom, komisárom Európskej komisie pre spravodlivosť. Témou rozhovoru bol avizovaný krok vlády Roberta Fica, a to zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).

Demokrati podnikajú všetko pre to, aby dôrazne upozornili verejnosť a tiež kompetentných na nebezpečné zámery Ficovho kabinetu. Ten pod falošnými zámienkami „nevinnej“ reorganizácie, chce de facto zrušiť nezávislé inštitúcie, ktoré rozhodujú o najzávažnejších trestných činoch. Aj takých, ktoré sa spájajú s vládnymi predstaviteľmi. „Komisárovi Reyndersovi som poskytol pravdivé a veľmi faktické informácie o kauzách jednotlivých nominantov Roberta Fica, Andreja Danka a Petra Pellegriniho. Môžem potvrdiť, že komisár bol v témach veľmi zorientovaný a v drvivej väčšine poznal okolnosti a prepojenia jednotlivých prípadov na vládu SR, čo nás ako krajinu žiaľ, tešiť nemôže. Komisár ocenil náš záujem a angažovanosť v tak zásadnej veci a prisľúbil mi, že pri svojom stanovisku k veci budú zohľadňovať aj okolnosti, ktoré som mu uviedol,” okomentoval priebeh rozhovoru Heger a zdôraznil tiež, že komisár Reynders bol prekvapený rýchlosťou, akou Robert Fico pristupuje k tejto avizovanej zmene a spomenul, že súčasný premiér SR neprišiel do Bruselu so žiadnym konkrétnym návrhom.

Heger zároveň kritizuje spôsob, akým sa R. Fico snaží dosiahnuť svoj zámer a označuje ho minimálne z morálneho hľadiska pod úroveň štvornásobného premiéra: „Spomeňte si, keď opozičný SMER na protestoch bojkotoval rozhodnutia mojej vlády, pretože ich nepovažoval za dostatočne prediskutované s verejnosťou. A čo urobí Fico ako prvé teraz? Ide potichu do Bruselu, na ktorý nadáva, no kde potajme zisťuje a obšliapava si stanovisko zodpovedných predstaviteľov a prosí ich, aby mu odobrili zrušenie našich dobre fungujúcich a nezávislých inštitúcií. A to všetko len preto, lebo si potrebuje ochrániť svoju beztrestnosť,” zhrnul Heger a zdôraznil, že strana Demokrati vyvíja maximálne úsilie na záchranu ochrany slobôd a demokracie na Slovensku a mrzí ho, že tak nerobí zvyšok parlamentnej opozície. Ide pritom o zásadnú tému, pretože Ficove kroky smerom k ÚŠP môžu zásadne ohroziť čerpanie eurofondov a rating Slovenska v zahraničí. Osobná pomsta Roberta Fica môže stáť Slovensko miliardy eur. 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte