Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Harabin nevie uniesť ťarchu nášho trestného oznámenia, preto nechutne zaútočil

Neúspešný kandidát na prezidenta verbálne napadol člena Demokratov Kristiána Čekovského krátko po skončení pojednávania, v ktorom je Harabin obžalovaný z trestných činov hanobenia rasy, národa, presvedčenia a schvaľovania trestného činu.

„Od človeka, ktorý obhajuje vraždenie tisícov nevinných ľudí, budeme ťažko očakávať niečo iné, ako bezbrehé urážky voči všetkým, ktorí sa mu postavia,“ doplnil Čekovský s tým, že sa zároveň dištancuje od všetkých nezmyslov, ktorými ho Štefan Harabin pred budovou Špecializovaného trestného súdu v Pezinku označil. 

Aj priebeh hlavného pojednávania bol podľa Čekovského nedôstojný. „Obžalovaný neustále vykrikoval, skákal sudcovi do reči a prokurátorov označoval za páchateľov trestnej činnosti a častoval ich rôznymi urážkami. Nerozumiem, ako sa môže niekto takto neúctivo správať pred súdom,” opísal Čekovský.

„Ak niekto obhajuje vraždenie ľudí alebo schvaľuje vojenskú agresiu, musíme sa tomu postaviť. Platí to nielen v reálnom živote, ale aj na sociálnych sieťach. My sme tak urobili výlučne prostriedkami, ktoré nám poskytuje trestný zákon. To, či došlo k naplneniu trestných činov, rozhodnú nezávislé súdy,“ uzavrel Čekovský a dodal, že toto konanie vypovedá o tom, že Š. Harabin nevie uniesť ťarchu trestného oznámenia, ktoré Demokrati podali.

Štefan Harabin sa roky správa akoby on mohol všetko. Nemôže a nesmie aj preto sme podali trestné oznámenie. Pán Harabin už zrazu nebol taký hrdina ako pred dvoma rokmi. Predpokladám, že po tom, ako využije všetky možné obštrukcie vyhlási, že on vlastne ani nevie robiť s počítačom alebo predmetný status napísal niekto iný. Jednoducho, keď má Harabin niesť zodpovednosť, hľadá všetky cesty, ako by mohol utiecť. Harabin bude nový Mizík.” hovorí Juraj Šeliga, expert strany pre právo a spravodlivosť. 

Harabin sa mal skutkov dopustiť ešte v roku 2022, krátko po vpáde ruských vojsk na Ukrajinu. Na sociálnu sieť vtedy napísal napríklad aj to, že by urobil presne to isté, čo Putin. Kristián Čekovský, Andrej Stančík aj Juraj Šeliga podali pre tieto vyjadrenia trestné oznámenia. Vzhľadom na to, že obžalovaný podal sťažnosť, hlavné pojednávanie nebude pokračovať, kým o nej nerozhodne Najvyšší súd SR.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte