Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Bývalý minister obrany vyvracia klamstvá kandidáta na prezidenta Petra Pellegriniho, ktorý opakovane a zámerne zavádza verejnosť tvrdeniami o vyslaní slovenských vojakov na Ukrajinu

Bývalý minister obrany vyvracia klamstvá kandidáta na prezidenta Petra Pellegriniho, ktorý opakovane a zámerne zavádza verejnosť tvrdeniami o vyslaní slovenských vojakov na Ukrajinu. 

Jaroslav Naď uvádza na pravú mieru, že prezident nemá v zmysle Ústavy Slovenskej republiky pri vysielaní príslušníkov OS SR žiadnu kompetenciu: Pravdou je, že vojakov do akejkoľvek zahraničnej operácie môže vyslať jedine a len Národná rada Slovenskej republiky, a to na návrh vlády Slovenskej republiky. Takýto návrh na vládu predkladá buď minister obrany alebo spoločne s ministrom zahraničných vecí. Prezident nemá s vyslaním našich vojakov do zahraničia, teda vrátane Ukrajiny, absolútne nič spoločné,” reaguje predseda Demokratov Naď na opakované tvrdenia Petra Pellegriniho, ktorý sám seba označuje za garanta toho, že naši vojaci nebudú vyslaní na Ukrajinu.

Tento vymyslený konštrukt nie je hodný kandidáta na prezidenta. Odporúčam pánovi Pellegrinimu, aby zreálnil svoje predvolebné sľuby a témy tak, aby to nedopadlo ako s lacnejšími potravinami, ktoré sľuboval. Upokojujem verejnosť, že naša Ústava jasne hovorí o tom, že sme to jedine my ako krajina prostredníctvom NR SR, ktorá môže rozhodnúť o vyslaní našich vojakov a opakujem, prezident s tým nemá nič spoločné, rovnako ako naše členstvo v EÚ či v NATO.” uzavrel Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte