Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Fico nemá pre Slovensko víziu, opäť kradne dôchodky, klame v rozpočte a zadlžuje krajinu

„Fico nemá pre Slovensko víziu, opäť kradne dôchodky, klame v rozpočte a zadlžuje krajinu. Návrh štátneho rozpočtu na budúci rok, ktorý dnes schvaľuje vláda, je najhorším za posledných 17 rokov. Plynulo nadväzuje na nezodpovedný, diletantský a majetnícky prístup všetkých Ficových vlád k verejným financiám a ukazuje, že Fico nemá žiadnu víziu pre Slovensko. Je to rozpočet, ktorý siaha tam kam nemá a necháva tam, kde nemusí.“ Hovorí na margo vládou schváleného rozpočtu podpredseda strany Demokrati Eduard Heger.

„Vláda navrhnutým rozpočtom oberá bežných ľudí o stovky miliónov eur. Chce zvýšiť zdravotné odvody z platov o jedno percento. Takto môže každému zamestnancovi na budúci rok vziať v priemere okolo 150 eur. Darmo bude Robert Fico tvrdiť, že to ide na vrub zamestnávateľov a nie zamestnancov, každý súdny človek vie, že to spomalí rast miezd a tým pádom si to odnesú zamestnanci. Neschopnosť hospodáriť podľa zdravého sedliackeho rozumu zakrýva Fico aj tým, že budúcim dôchodcom znova kradne z ich penzií. Takto chce zaplatiť Pellegrinimu časť prezidentskej kampane za stovky miliónov eur. Fico už raz hasil svoj rozpočet úsporami občanov v druhom pilieri. Vtedy im zobral z budúcich dôchodkov viac ako 130 eur mesačne. Dnes navrhovaným znížením odvodov na povinné sporenie z 5,5 na 4 % z hrubého platu im kradne ďalšie desiatky eur, v niektorých prípadoch skoro až 100 eur mesačne. Fico sa týmto zásahom snaží úplne zničiť druhý pilier a oberá budúcich dôchodkov o dôstojnú starobu,“ povedal expremiér Eduard Heger.

„Fico znova podvodnými trikmi kamufluje čísla v rozpočte. Viac ako jednu miliardu eur, ktorú ešte Hegerova vláda vyjednala na energopomoc z eurofondov a znížila tým deficit rozpočtu v tomto roku, chce premiér rozdeliť tak, aby sa polovica z toho zaúčtovala na tento a polovica na budúci rok. „Takýmto rozpočtovým trikom si chce vylepšiť budúcoročný rozpočtový deficit, zhoršiť tohtoročný a tváriť sa, že šetrí,“ doplnil Heger. Kombináciou penzijnej krádeže a účtovných podvodných trikov chce Fico „naškrabkať“ miliardu eur na prezidentskú kampaň pre Pellegriniho, aby mu naďalej slúžil z prezidentského paláca. Na celý tento špás chce z vrecák poctivých pracujúcich vytiahnuť peniaze na hlavné body kampane, ktorými sa majú stať z dlhov zaplatené trináste dôchodky a neadresné dotácie na energie.

Rozšafnosť Fica z peňazí nás všetkých nemá hraníc. „Kupuje si ňou aj poslušnosť Andreja Danka a jeho kumpánov vytvorením zbytočného ministerstva športu, ktoré žiaľ športu nepomôže a má stáť až 100 miliónov eur. Podobných nezmyselností je v navrhnutom rozpočte viac. Ak Ficovi nezabránime v jeho nespútanom fiškálnom alkoholizme, môže dlh Slovenska stúpnuť počas jeho vlády až o 25 miliárd eur, a to napriek tomu, že Slovensko už nečelí vážnym krízam a rast ekonomiky sa má postupne zvyšovať. Hrozí, že každého jedného občana tejto krajiny, vrátane novorodencov a dôchodcov, zadlží skoro o 5 000 eur.“ uzatvoril Eduard Heger. 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte