Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Šutaj Eštok začal byť svojím konaním nebezpečný aj pre Pellegriniho

Demokrati v súvislosti s nezákonnými personálnymi postupmi M. Šutaja Eštoka hovoria o pokusoch o normalizáciu, ktoré sú navyše, v predvečer 17. novembra absolútnym pohŕdaním odkazu Dňa boja za slobodu a demokraciu.

Strana vyzýva ministra Eštoka, aby zišiel z kratšej cesty a zrušil personálne rozhodnutia voči radu policajtov, ktorých podľa súdu nezákonne postavil mimo službu: “Hovoríme o vyšetrovateľoch, ktorí sú desiatky rokov v polícii. Keď vyšetrovali najväčšie mafiánske skupiny, nikomu nevadili a dostávali pochvalu. Keď rovnako pokračujú vo svojej práci a ukazujú na podobné nezákonnosti sú karhaní. Pýtam sa, prečo vadia a kto sa im za neprimerané postupy ospravedlní?” Hovorí Juraj Šeliga a trvá na tom, že vyšetrovateľom musí byť umožnené vrátiť sa do práce. Dodáva tiež, že postup Eštoka ničí našu zahraničnú reputáciu.

“Minister Eštok svojou neschopnosťou a opakovanými zlyhaniami stratil akýkoľvek rešpekt nielen medzi policajtmi a ďalšími zložkami, ale obávam sa, že stratil aj ľudskú dôstojnosť. Jediné, čo ho môže zachrániť pred ešte väčšou potupou je demisia. Precenil svoje sily, tešil sa z funkcie, no tá ho prevalcovala za pár dní.” Komentoval predseda Demokratov Eduard Heger fakt, že Eštok bol už druhýkrát súdom zastavený pri čistkách. Dodal, že tieto personálne rozhodnutia vždy podpisujú viacerí vysokí funkcionári, preto sa obáva nízkej odbornosti vedenia rezortu vnútra, nielen samotného najvyššieho predstaviteľa.

Jaroslav Naď hovorí, že konanie Eštoka poukazuje na ministrovu neschopnosť, no môže tiež spôsobovať problémy na straníckej úrovni Hlasu: “Prepáčte za výraz, no sú to babráci, ktorí sa tri a pol roka pripravovali na pomstu, no ani tú nie sú schopní urobiť tak, aby neporušili zákon a nepoštvali proti sebe Slovensko. Čo je však ešte viac zaujímavé a málo sa o tom hovorí je, že je zjavné, ako stráca pevnú pôdu pod nohami vo vlastnej strane Pellegrini. Eštok koná vyslovene na priamy pokyn Fica. Toto má byť hlava štátu? Pellegrini, ktorý si nevie poradiť s týmto, prepytujem, ministerkom?” Uzavrel Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte