Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Šutaj Eštok a Kaliňák chystajú podvod na vojakov a policajtov

Podľa exministra Naďa, okamžite po tom, čo by Peter Pellegrini získal funkciu prezidenta, došlo by v dôchodkovom systéme bezpečnostných zložiek k výrazným negatívnym zmenám. Svoje tvrdenie dokladá oficiálnymi závermi z rokovania ministra Šutaja Eštoka a policajných odborov.

Predseda Demokratov hovorí, že vládna koalícia nedokáže naplniť ani jeden z predvolených sľubov a najnovšie ani tie, ktoré dali voličom po zasadnutí do vládnych lavíc: Sľubovali, že znížia ceny potravín a sú vyššie. Vyplákavali, aký drahý je benzín za Hegerovej vlády, dnes je drahší o 15 až 20 centov. Zvýšili odvody pre živnostníkov a zaviedli nové a vyššie štátne poplatky na plecia občanov. A najnovšie, vláda Roberta Fica chce zaviesť poplatky u lekára. Poviem to ironicky, ešte že sebe vláda zvýšila platy sama sebe o sto percent. Odporné a škandalózne,” otvára tému Jaroslav Naď. 

Exminister obrany hovorí, že Fico, Pellegrini a Danko idú ešte ďalej a chystajú zásadné zmeny, ktoré budú mať dopad na výsluhových dôchodcov a systém sociálneho zabezpečenia ozbrojených zborov. Chystajú reálne zmeny v sociálnom zabezpečení vojakov, policajtov a príslušníkov bezpečnostných zložiek,” povedal Naď a upozornil, že Šutaj Eštok a Kaliňák opakovane strašili ľudí, že práve vláda Hegera ide siahnuť tejto skupine ľudí na sociálne istoty, no preukázateľne sa tak nikdy nestalo, naopak, bola im minulý rok vyplatená aj sľúbená valorizácia výsluhových dôchodkov vo výške 11,8%.

Minister vnútra sa minulý týždeň v Banskej Bystrici stretol s predstaviteľmi policajných odborov. Oficiálnym záverom stretnutia bolo, že Šutaj Eštok oznámil, že nie sú peniaze na jeho decembrové sľuby o zvýšení rizikového príplatku pre policajtov o 70 eur a tiež na príspevok na bývanie o 50 eur. Oznámil tiež, že bude realizovaná obrovská rekonštrukcia policajných staníc z Plánu obnovy, pričom zabudol povedať, že tieto peniaze vyrokoval Eduard Heger a čo viac, že platby z Plánu obnovy sú kvôli politike súčasnej vlády pozastavené a je otázne, či budú vôbec opätovne obnovené. A čo je najhoršie, citujem ministra Šutaja Eštoka z rokovania: Vláda Roberta Fica podniká kroky na to, aby júlová valorizácia nebola, lebo by to spôsobilo zásadný odlev policajtov a vojakov,” povedal Naď a vyslovil, že zmena rétoriky, kedy dnes Šutaj Eštok, tvrdí, že sa nič meniť nebude, súvisí s prehrou Petra Pellegriniho v prvom kole prezidentských volieb a s jeho veľkým strachom o výsledok druhého kola. Naď uzatvára, že len čo by sa Pellegrini dostal do Prezidentského paláca, negatívne zmeny by okamžite nastali, pričom ako memento z minulosti pripomenul zmenu sociálneho zabezpečenia vojakov a policajtov formou poslaneckého návrhu v roku 2012, za vlády Smeru, kde tiež ministri za Smer deklarovali verejne, že sa nič meniť nebude a následne to bez odbornej diskusie schválili pokútne v parlamente. 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte