Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Strana Šanca schválila zlúčenie s Demokratmi

Na kongrese strany Šanca v Banskej Bystrici schválili delegáti jednohlasne zlúčenie so stranou Demokrati. To musí byť ešte formálne odsúhlasené Demokratmi, stane sa tak na najbližšom sneme strany.

Strany spolupracujú už od ostatných parlamentných volieb, pričom práve Šanca bola jednou z piatich strán, ktoré kandidovali spoločne na kandidátke Demokratov. „Naša doterajšia spolupráca bola intenzívna, odborná a teší ma, že si rozumieme aj ľudsky. Chceme pokračovať v spoločných aktivitách, zdieľame rovnaké hodnoty a naše strany stoja na totožných demokratických princípoch. Je preto prirodzené, že po spoločných rokovaniach navrhujeme zlúčenie, nemá zmysel trieštiť demokratické sily,“ povedal predseda strany Šanca František Oľha, primátor mesta Prešov.

Podľa predsedu Demokratov Jaroslava Naďa najbližší Snem Demokratov rozhodne o zlúčení so stranou Šanca, stane sa tak najneskôr do konca roka 2024: „Slovensko potrebuje jednotu a spoločný postup proti vládnemu valcu, ktorý ohrozuje spravodlivosť a rozkladá piliere právneho štátu. Sme pripravení naďalej ponúkať odbornú, proeurópsku politiku a verím, že to bude aj so skvelými ľuďmi zo strany Šanca. Aj týmto krokom chceme preniknúť ešte viac do regiónov a rozširovať naše rady,” povedal Jaroslav Naď a vyjadril tak presvedčenie, že zlúčenie bude podporené. 

Aktuálne má strana Šanca približne 100 členov a ďalšie desiatky sympatizantov. Strana Františka Oľhu formálne zanikne po tom, čo Demokrati na svojom sneme schvália zlúčenie. Nasledovať bude 90 dňové prechodné obdobie, kedy budú mať členovia strany Šanca možnosť rozhodnúť sa, či vstúpia k Demokratom. Predsedníctva strán Šanca a Demokrati schválili zámer zlúčenia už na svojich januárových rokovaniach.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte