Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Slovensko je žiaľ, krok od toho, aby prišlo o eurofondy

Podľa Demokratov reálne hrozí, že Slovensko môže prísť o časť eurofondov, z ktorých sú financované mnohé významné projekty samospráv, obcí, kultúrnych inštitúcií, či školských a zdravotníckych zariadení po celej krajine. Jedinou záchranou bude, ak Fico okamžite sadne do lietadla a pôjde rokovať. 

Podľa informácií strany Demokrati, je Európska komisia doslova krok od toho, aby Slovensku zastavila eurofondy. Podpredseda strany Juraj Šeliga hovorí, že plnú zodpovednosť za stav krajiny je na pleciach premiéra Roberta Fica: Ak Slovensku zastavia eurofondy, tak to nenávratne poškodí našu krajinu. Ste premiér, pán Fico, tak to riešte, pretože to je vaše rozliate mlieko. Vy ste pretláčali trestný zákon, ktorý nikto nechcel, vy chcete cenzurovať RTVS, vy ste dopletený v zahraničnej politike, kvôli ktorej sme nielen vo finančnom ohrození. Napriek tomu, že bytostne nesúhlasím s vašou politikou nebudem sa riadiť heslo, čím horšie tým lepšie. Preto pán Fico, zoberte si handru a odchod do Bruselu rokovať, aby sme neprišli o eurofondy.” hovorí Šeliga.

Demokrati komunikujú s poprednými predstaviteľmi Európskej komisie, ktorí už aj verejne vyjadrili obavy zo smerovania a zahranično-politickej naklonenosti Slovenska: Boli by sme naivní, ak by sme si mysleli, že Európska únia bude dávať miliardy eur krajine, ktorá obhajuje režim Vladimíra Putina. Ten režim, ktorý zabil stovky tisíc ľudí, zmrzačil nevinných, rozdelil rodiny a predstavuje najväčšie bezpečnostné ohrozenie od pre Európu od čias Studenej vojny. Na to rýchlo zabudnime, že sa celá EÚ bude skladať prívržencom tohto režimu. Žiaľ, takto sme kvôli politike Roberta Fica v zahraničí vnímaní”, povedal predseda strany Naď a zopakoval, že politika Roberta Fica má už reálne dopady na doposiaľ vynikajúce vzťahy a spoluprácu s našimi susednými krajinami a ak sa tento protieurópsky, ale zato proruský valec nezastaví, dôsledky pocíti každý jeden občan.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte