Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Šimkovičová chodí na rokovania vlády iba na kávu, zato chce hromadne prepúšťať

Podľa dostupných informácií chce ministerka kultúry Šimkovičová hromadne prepúšťať na pamiatkových úradoch. Podľa Demokratov ide o ďalšie fatálne zlyhanie, pre ktoré musí z pozície ministerky okamžite odstúpiť.

Michal Kiča z Demokratov hovorí, že týmto krokom klesne úroveň ochrany pamiatok: “Ak sa naplnia plány rezortu kultúry, prídeme o desiatky odborníkov. Úrady personálne padnú na kolená a nebude v ich silách kapacitne pokryť tak dôležitú agendu. Úroveň ochrany pamiatok klesne a ja sa pýtam, či toto je to naplnenie slov pani ministerky o ochrane kultúry.” Kiča v súvislosti s rezortom kultúry tiež upozorňuje na absolútnu nekompetentnosť Šimkovičovej. Tá totiž doposiaľ nepredložila na vládu žiaden materiál, ktorý by hovoril o jej cieľoch a aktivitách v prospech kultúry: “Šimkovičová nepredložila na rokovanie vlády ani jeden jediný vecný materiál, ani jeden. Dokonca, ani žiaden, takzvaný informatívny materiál, ktorým by podala správu o jej aktivitách na rezorte. Rozumiem, že nie je o čom písať, no pani ministerka, na rokovanie vlády sa nechodí na kávu, ale pracovať v prospech ľudí. Toto je absolútna neschopnosť a diletantstvo.” Šimkovičová na vláde zlyhala aj neschopnosti garantovať záväznosť dokumentácie pamiatkovej starostlivosti v územnom plánovaní. 

Situáciu v rezorte kultúry hodnotí aj členka predsedníctva Dorota Nvotová, považuje ju za neudržateľnú: “Rozumiem umelcom a inštitúciám, ktoré sú do veľkej miery ovplyvnené fungovaním rezortu a dokonca chápem aj tých, ktorým šéfuje práve ministerka Šimkovičová. Viacerí sa stránia nahlas hovoriť o prešľapoch ministerky, no ak budeme ticho, Šimkovičová zdevastuje všetko, čo sme vybudovali. Vítam preto každú iniciatívu a rovnako, ako sa staviame za umelcov, sa postavíme za ľudí na pamiatkových úradoch,” uzatvára Nvotová a potvrdzuje, že strana Demokrati plne podporuje petíciu za odvolanie Šimkovičovej.


(Zdroj foto: SME/Jozef Jakubčo)

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte