Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Prevrat sa deje len vo Ficovej hlave

E. Heger:

Stačilo, pán Fico! Spochybňujete základné inštitúcie právneho štátu! Hovoríte, že sa tu niekto bojí o “svoj zadok”. Ak sa tu niekto o bojí o “svoj zadok”, tak ste to vy, pán Fico, pán Kaliňák, spolu s vašim straníkom Tiborom Gašparom a vašim rodinným priateľom pánom Bödorom.

Žiadny prevrat sa nekoná. Výkon spravodlivosti nie je žiadny prevrat. Opäť blúznite a vyplakávate, lebo ste vybudovali monštruózny korupčný systém a prepojenia každý deň viac a viac smerujú k vám. 

Prevrat sa tu snažíte urobiť vy. Už tri roky. Pán Fico, my sa nenecháme vami vystrašiť, pretože vieme, čo by sa stalo, keby ste sa dostali k moci. Všetko by ste zastavili, zrušili a zničili. Len preto, aby ste boli vy a vaši nominanti beztrestní.

Nechajme políciu konať. Spravodlivosť patrí do rúk OČTK, nechajme nech súdy rozhodnú. Lebo takto to má fungovať v právnom štáte a my chceme, aby Slovensko bolo právny štát.

Pán Fico, nás nezastrašíte, my v strane Demokrati sme odhodlaní bojovať za spravodlivosť!

A. Letanovská:

Robert Fico straší a odpútava pozornosť od vlastných káuz. Je preňho typické, že spochybňuje konanie polície a inštitúcií, keď sa mu to hodí. Robert Fico panikári a je to prejav jeho vlastného strachu. Teraz musíme ukázať, že sa nebojíme a že sme pripravení zabojovať za našu budúcnosť.

J. Šeliga:

Dámy a páni, práve som dopozeral tlačovú besedu Roberta Fica a jeho kolegov a musím povedať jednu vec: prevrat sa deje iba v hlave Roberta Fica. Na Slovensku nie je žiadny štátny prevrat. Tieto reči, ktoré hovorí predseda Fico, sme tu počúvali už viackrát, naposledy v roku 2018, keď sa tváril, že dlažobné kocky na námestí ohrozujú úrad vlády. 

To, čo robí Robert Fico, je mimoriadne nebezpečné. Straší ľudí, zastrašuje vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov a pritom oni si majú robiť iba svoju robotu. Je tu policajt, nad ním je prokurátor, nad ním je sudca a nikto sa im do toho nemá starať. A už vonkoncom nie Fico, ktorý tvrdí, že keď vyšetrujú podozrivé konania, ktoré môžu súvisieť aj s ním, tak ide o štátny prevrat.

Toto nesmieme dovoliť, lebo tu ide o viac ako o nejaké vyšetrovanie. Tu ide o to, čo sa stane s našou krajinou po 30. septembri. Lebo ak sa Fico a spol. dostanú k moci, zastavia všetky vyšetrovania, zrušia Úrad špeciálnej prokuratúry, Špecializovaný trestný súd a všetky tieto inštitúcie. Len preto, aby on bol beztrestný, aby jeho nominanti boli beztrestní. Je ochotný zájsť tak ďaleko, že tu bude tárať somariny o štátnom prevrate, ale my nebudeme ticho, nebudeme ustupovať. Práve naopak. Teraz je čas sa postaviť ľuďom, ako je Robert Fico.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte