Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Pán Žilinka, žiadnym trestným oznámením nás nezastrašíte!

„Pán Žilinka, nás takýmito bizarnými trestnými oznámeniami nezastrašíte. My Demokrati sme už dnes jediná strana, ktorá sa jasne a bez vajatania stavia na stranu spravodlivosti a sme odhodlaní naďalej bojovať za Slovensko,” vyhlásil poslanec NR SR a člen vedenia strany Demokrati Juraj Šeliga po výsluchu k trestnému oznámeniu.

Šeliga informoval, že trestné oznámenie vzniklo veľmi neštandardným spôsobom. „Generálny prokurátor dostal list o tom, že som o ňom povedal, že je zbabelec a podľa odosielateľa by som za takéto výroky mal trestnoprávne platiť. Maroš Žilinka sa rozhodol, že na základe tohto majú vyšetrovať trestný čin ohovárania.” ozrejmil okolnosti trestného oznámenia Šeliga. 

„Generálny prokurátor na základe toho, že mu niekto povie zbabelec, ťahá ľudí po výsluchoch. Ja sa takýmto spôsobom umlčať nenechám a naďalej si myslím, že Žilinka je zbabelec,” povedal Šeliga.

„Budem stále hovoriť o tom, že Maroš Žilinka už viackrát porušil zákon, zneužil paragraf 363 a vstupoval do právomoci súdov. Napríklad v auguste 2021 Maroš Žilinka spolu s Kanderom nezákonne použili 363-ku, bez toho, aby bol niekto obvinený, v prípade vyšetrovania podozrenia z manipulácie dôkazov na policajnej inšpekcií. To spôsobilo, že dnešná kauza ‘Rozuzlenie’ zbytočne stála 2 roky. Musel prísť až Ústavný súd, ktorý rozhodol, že to bolo protiústavné a Žilinka s Kanderom sa dnes zbabelo zbavujú zodpovednosti v statusoch na Facebooku,” vysvetlil Šeliga.

Šeliga ďalej skonštatoval, že prokuratúra na Slovensku už nemôže fungovať týmto spôsobom a akútne potrebuje reformu. „My v strane Demokrati máme pripravenú komplexnú reformu prokuratúry – zrušíme sovietsky systém, obmedzíme právomoci generálneho prokurátora, aby sa už nemohol hrať na sudcu a zrušíme paragraf 363,” uzavrel.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte