Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Dohoda s Westinghouseom je naplnenie strategického cieľa

Správa o podpísaní dohody o dodávkach jadrového paliva medzi Slovenskými elektrárňami a Westinghouseom je zavŕšením jedného zo strategických cieľov, ktoré si stanovilo ministerstvo hospodárstva pod vedením Karla Hirmana (Demokrati).

„Súčasťou rokovaní o dohode o dodávkach jadrového paliva bola moja návšteva výrobného závodu Westinghouse vo Švédsku, kde sa bude toto palivo vyrábať a rokovania s jeho vedením. Rovnako som o tejto záležitosti absolvoval aj rokovania s predstaviteľmi americkej administratívy,” informuje exminister hospodárstva a člen predsedníctva strany Demokrati Karel Hirman.

Hirman hovorí, že zásoby jadrového paliva, ktoré Slovensko malo pri jeho nástupe na rezort, by nepokryli ani jeden rok. „Som preto rád, že sa nám podarilo prudko akcelerovať nákup paliva z Ruska a vytvoriť si tak dostatočné zásoby na niekoľko rokov a súbežne rozbehnúť rokovania s Westinghouseom, a že dnes je táto dohoda naplnená,” konštatuje Hirman.

Hirman zároveň hovorí, že toto bolo súčasťou dohôd o finančnej stabilizácii Slovenských elektrární a súviselo to aj s novým memorandom o dodávkach elektriny pre domácnosti – pretože bez paliva by žiadna elektrina nebola.

„Touto cestou ďakujem predstaviteľom ostatných akcionárov Slovenských elektrární a vedeniu spoločnosti na čele s Branislavom Strýčkom za profesionálnu spoluprácu. Tá nielen samotný podnik, ale celú našu energetiku a krajinu výrazne stabilizovali, v časoch bezprecedentnej krízy. Ukázali sme, ako sa môžu presadzovať základné strategické záujmy štátu a vlády v kooperácii so záujmami ostatných partnerov – spoluakcionárov,” hovorí Hirman.

Karel Hirman zdôraznil, že predstavitelia strany Demokrati majú bohaté skúsenosti s riešením energetickej krízy. „Demokrati sú garanciou stabilnej energetickej politiky štátu. Sme aj naďalej odhodlaní bojovať za dostatok energií pre občanov za nižšie ceny,” uzavrel.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte