Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Obe mimoriadne schôdze boli zbytočné, je to kampaň Smeru-SD

Bratislava 21. júla (TASR) – Obe piatkové mimoriadne schôdze Národnej rady (NR) SR k samosprávam a polícii boli zbytočné, vyvolávajú chaos a sú kampaňou Smeru-SD. Vyhlásil to nezaradený poslanec a predseda mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger potom, ako sa ani jedno z rokovaní nepodarilo otvoriť.

„Obidve tieto schôdze prinášajú omnoho väčší chaos do spoločnosti,“ podotkol Heger. Smer-SD si mal podľa neho radšej zvolať tlačové konferencie a nemusel do svojej kampane zapájať poslancov parlamentu za štátne peniaze.

Heger tvrdí, že peniaze v rozpočte na dofinancovanie samospráv sú a mali byť čo najskôr vyplatené. Mrzí ho, že premiér Ľudovít Ódor otáľa. Skutočný problém však vidí v nekrytých výdavkoch, ktoré spôsobili populistickí poslanci návrhmi bez krytia v štátnom rozpočte.

Čo sa týka kauzy okolo policajného prezidenta Štefana Hamrana a exministra vnútra Ivana Šimka, podľa Hegera ju líder Smeru-SD Robert Fico zneužíva na vlastné „očistenie“. „Fico je líder kandidátky trestne stíhaných ľudí. Riešia hrozbu pre seba, sú obvinení a vedia, že o nich vypovedajú ich bývalí kolegovia a nominanti strany Smer-SD,“ podotkol s tým, že chaos okolo kauzy Smer-SD využíva na diskreditáciu polície.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte