Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Kristián Čekovský: Počas môjho pôsobenia vo vedení mediálneho výboru si Slovensko výrazne zlepšilo pozíciu v rebríčku slobody tlače

Bývalý predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (Demokrati) za dôvod svojho odvolania považuje snahu o zlepšovanie mediálneho prostredia na Slovensku a väčšiu ochranu novinárov. Dôvody na odvolanie neobsahovali žiadne argumenty, ale napriek tomu sa k Smeru, Hlasu a fašistom pridali niektorí poslanci hnutia Sme rodina a OĽANO.

„Napriek tomu, že hlasovanie bolo tajné, tak opozícia by dosť hlasov na moje odvolanie nemala. Je trochu prekvapujúce, že bojovníci proti mafii sa pri tejto príležitosti spojili s korupčníkmi zo Smeru,“ zhodnotil Kristián Čekovský s tým, že pri tejto príležitosti nechce nikoho obviňovať, ale radšej vymenuje výsledky výboru za posledné tri roky.

Slovensko si počas Čekovského pôsobenia výrazne zlepšilo pozíciu v rebríčku slobody tlače. „Z 35. miesta za rok 2020 sme sa posunuli na súčasnú 27. priečku a predpokladám že vyššie pôjdeme aj tento rok,“ hovorí poslanec. „Zlepšenie prinieslo nielen prijatie nového mediálneho zákona, ale aj moje novely infozákona a zákona o RTVS, ktorými sme skvalitnili voľbu generálneho riaditeľa RTVS. Dlhodobo presadzujem legislatívu na ochranu novinárov a odsudzujem verbálne útoky politikov na novinárov. Minulý rok som inicioval vznik pamätníka pre Jána a Martinu na Námestí SNP v Bratislave, aby sme nezabudli ich odkaz. Poznať pravdu nie je samozrejmosť a za jej hľadanie zaplatil Ján a Martina najvyššiu cenu. Podmienky pre výkon novinárskej profesie preto musíme neustále zlepšovať,“ dodal Kristián Čekovský.

Do konca volebného obdobia plánuje poslanec aktivitu vo vzťahu k novele trestného zákona, v ktorej sa musí posilniť bezpečnosť novinárov a venovať sa bude aj novému modelu financovania RTVS.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte