Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Koalícia ničí podnikanie a ožobračuje ľudí

Vládna koalícia nenechala so škodlivými opatreniami na seba dlho čakať. Dnes schválený zákon tzv. “Lex konsolidácia“ ukazuje nielen na neschopnosť Fica, Pellegriniho, Danka a spol. riadiť našu ekonomiku, ale aj na odpor k potrebným reformám, ktoré by posunuli Slovensko do vyspelej Európy. Prijatý zákon je ničím iným, len snahou Ficovcov vyzbierať stovky miliónov eur od ľudí na Pellegriniho kampaň.

„Lex konsolidáciu” možno podľa Demokratov pokojne premenovať na “len zvyšovanie daní”. Nijako inak sa nedá totiž nazvať, to čo bolo v parlamente prijaté: poškodenie budúcich dôchodcov znížením odvodov do druhého piliera, poškodenie súčasných zamestnancov zdražením práce bez reálneho zvýšenia miezd, poškodenie podnikateľského prostredia a odradenia nových investorov zvyšovaním daní pre podnikateľov, zvýšenie všetkých možných poplatkov.Poškodiť úspory budúcich dôchodcov je od vlády zákerné a jasne ukazuje, že nemá o nich absolútne žiaden záujem,okomentoval expremiér Eduard Heger

“Dnes schválený balíček siaha po peniaze ľudom hlboko do vrecák a “dáva po krížoch” podnikateľskému prostrediu, ktoré by mohlo v prípade dobrých podmienok generovať viac peňazí do rozpočtu. Namiesto toho sa vláda rozhodla ožobračovať aj ich,” povedal podpredseda Demokratov Eduard Heger.

Koalícia zvýšila mzdové odvody, ktoré už aj bez toho patrili k najvyšším v EÚ. Takto každému zamestnancovi vezme na budúci rok v priemere až 150 eur. “Zvýšili dane ľudom a bankám, ale nebudú schopní zabrániť, aby banky zvyšovali ľuďom poplatky za vedenie účtov. Zvýšili množstvo poplatkov a podnikateľom zaviedli nové dane. To sa nedá nazvať inak ako hanba a neschopnosť riadiť krajinu,” povedal bývalý štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík

„Vyzývame vládu, aby prestala vyťahovať peniaze od ľudí cez vyššie dane, sťažovať podnikanie na Slovensku a zastavila rozkrádanie budúcich dôchodkov. Toto nie je cesta k prosperite, ale k chudobe a zaostávaniu. Ľudia na Slovensku si zaslúžia lepšiu vládu. Nie takú, ktorá im miesto sľubovaných istôt a stability prináša ekonomický rozvrat a ožobračovanie.“ uzatvára Eduard Heger zo strany Demokrati. 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte