Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Hlásime sa do služby, aby sme porazili hrozby, ktorým na Slovensku čelíme

Strana Demokrati predstavila zloženie kandidátnej listiny do septembrových parlamentných volieb. Povedie ju záchranárka a primárka ARO Národného onkologického ústavu Andrea Letanovská, v tandeme s expremiérom Eduardom Hegerom, ktorý kandiduje z druhého miesta. Tretie miesto patrí občianskej aktivistke Andrey Cocherovej a zo štvrtého miesta kandiduje bývalý minister obrany Jaroslav Naď. Prvú päťku uzatvára bojovníčka za práva zdravotne znevýhodnených Jana Žitňanská. Šieste miesto patrí Miroslavovi Kollárovi, na siedmom mieste je Juraj Šeliga. Z ôsmeho miesta kandiduje právnik Pavel Nechala. Na deviatom mieste je odborníčka na obranu a bezpečnosť Monika Podhorány Masariková a prvú desiatku uzatvára podnikateľ Ján Šubák. Podľa Letanovskej Demokrati ponúkajú silný tím ľudí, ktorí reprezentujú nesebeckú službu ľuďom, skúsenosti z politiky a odbornosť.   
„Moja 30 ročná služba záchranárky a lekárky ma pripravila čeliť rôznym hrozbám a kritickým situáciám, ktoré ohrozovali životy a zdravie ľudí. Naučila som sa, že aj keď rozhodujú sekundy, je dôležité zachovať chladnú hlavu, eliminovať hrozbu a obnoviť základné životné funkcie. Nehovorím to rada, ale dnes to nie sú len záchranári a lekári, ktorí čelia hrozbám. Hrozbám čelí aj celé Slovensko,“ 
uviedla volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská.
Podľa A. Letanovskej hrozí, že po voľbách tým najzraniteľnejším nebude mať kto pomôcť so zdražovaním, vysokou infláciou a chudobou. „Hrozí, že zdravotníctvo bude opäť na okraji záujmu a už sa ho nepodarí resuscitovať. Hrozí, že sa k moci vráti mafia, oligarchovia a rozmach korupcie. Hrozí nám vytrhnutie zo Západu a odklon našej krajiny od cesty k prosperite, po ktorej sme už kráčali, na ktorej sme už jednoznačne boli. Hrozí nám ešte väčší odchod mladých talentov a našich blízkych do zahraničia. Vidím tu mnohé ďalšie hrozby, s ktorými sa musíme popasovať,“ povedala volebná líderka strany Demokrati.
„Demokrati dokážu ponúknuť to, čo iné strany nemajú a to odhodlanie bojovať za vaše záujmy, skúsenosť z politiky a odbornosť. A preto sa tu dnes hlásime do služby, aby sme spoločne porazili hrozby, ktorým na Slovensku čelíme,“
 vyhlásila volebná líderka strany Demokrati A. Letanovská.
Podľa predsedu Demokratov Eduarda Hegera je potrebné, aby zo septembrových volieb vzišla vláda pokoja, „vláda, ktorá ponechá spravodlivosti slobodu, vláda, ktorá bude pevne držať Slovensko na západe, vláda, ktorá bude pokračovať v reformách a vláda, ktorá bude rozvíjať demokraciu. Preto prinášame kandidátku ľudí, ktorí sú spomedzi všetkých strán najlepšie pripravení po voľbách prevziať zodpovednosť za krajinu,“ povedal Heger.
Na kandidátnej listine strany Demokrati sú ľudia so skúsenosťami zo spravovania štátu – expremiér, exministri, bývalí a súčasní poslanci, ale aj bývalí štátni tajomníci, primátori a ľudia so skúsenosťami z Európskeho parlamentu. Strana Demokrati dokázala pred voľbami spojiť päť politických strán – Spolu, Zmena zdola, Šanca, Dobrý deň Slovensko a Jablko.
Kandidátna listina

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte