Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Demokrati pokračujú v službe ľuďom, strana je z finančného hľadiska stabilizovaná

Strana Demokrati je pripravená naďalej ponúkať slušnú a odbornú politiku, ktorá bude nastavovať pravdivé zrkadlo súčasnej vláde. Tá podľa predsedu strany E. Hegera zlyháva od prvých dňoch nástupu do úradu a jednotlivé kroky predstaviteľov ukazujú, že sľuby z predvolebnej kampane strán SMER, Hlas a SNS boli klamstvom na vlastných voličov.

Členovia strany na tlačovej konferencii v úvode informovali o vôli pokračovať v politickej činnosti, ozrejmili finančnú situáciu v strane a načrtli ďalšie pripravované kroky: „Strana Demokrati je z finančného hľadiska stabilizovaná. Od volieb sme prijali vyše 130 členov, aktuálne je ich vyše 350, rozbiehame regióny, intenzívne komunikujeme s členskou základňou a pripravujeme snem. Môžem prehlásiť, že strane Demokrati nebráni nič v tom, aby pokračovala vo svojej činnosti.“ Povedal predseda strany Eduard Heger a zároveň dodal, že na sneme 2. decembra v Prešove bude nanovo zvolené komplet celé predsedníctvo strany. Heger zároveň uviedol, že na pozíciu predsedu strany kandidovať nebude: „Vzhľadom na volebný výsledok strany vyvodzujem osobnú zodpovednosť a ponúkam kolegom možnosť zvoliť si nového lídra. Naďalej chcem pôsobiť ako aktívny člen a ďalšie pozície oznámime po sneme.“ 

Podpredseda strany Jaroslav Naď nadviazal, že oceňuje zodpovedný postoj E. Hegera a uviedol, že vážne zvažuje kandidatúru na predsedu strany. O svojom definitívnom rozhodnutí bude informovať po stretnutiach s členmi, ktoré už majú zástupcovia strany naplánované v rámci celého Slovenska. Podpredseda Demokratov Naď reagoval aj na aktuálnu politickú situáciu a uviedol, že registruje nespokojnosť verejnosti s prácou opozície a aj to považuje za dôležitý faktor, prečo bude strana pokračovať vo svojej činnosti: „Opozícia dopriala vládnej katastrofe príliš veľa času na pokojné dosadzovanie škodných na vysoké štátne posty, nečinne sa prizerala na chytanie pseudo migrantov za milióny a bez väčšej kritiky dopriali zavŕšiť Hlasu klamstvo o 13. dôchodku, keďže nebude vyplatený tento rok tak, ako sľubovali.“ Povedal Naď a dodal, že strana si opozičnú prácu odmaká a bude nastavovať pravdivé zrkadlo súčasnej koalície. Zaujímať ho bude napríklad to, ako môžu osoby, ktoré sú dnes na vysokých pozíciách na ministerstve vnútra či obrany, plnohodnotne vykonávať svoj mandát, keď nateraz nemajú bezpečnostnú previerku a je dôvodný predpoklad, že ju pre svoju minulosť ani získať nemôžu.

Juraj Šeliga z predsedníctva upozornil, že nominácie a kroky vlády sledujú aj európski aktéri, ktorých reakciou môže byť zastavenie eurofondov v prospech Slovenska: „Na neformálnych debatách v rámci Európskej komisie, Európskej únie a viacerí diplomati hovoria o tom, že sú znepokojení, čo sa na Slovensku deje v bezpečnostných zložkách. Je to jednoduché, nemecký alebo holandský daňový poplatník sa pýta, prečo má posielať svoje peniaze do Slovenska, kde sú do vysokých miest obsadzovaní ľudia podozriví z korupcie.“ Téme sa naďalej bude strana aktívne venovať a informovať o potenciálnych hrozbách.

Podpredsedníčka strany Andrea Letanovská prehlásila, že strana bude naďalej konštruktívnou a tvrdou opozíciou a stranou, ktorá nie je na jedny voľby. Načrtla tiež problematiku zdravotníctva, ktorej sa roky profesijne venuje, konkrétne upozornila na čerpanie peňazí z Plánu obnovy: „Budeme pozorne sledovať kroky vlády smerom k nevyhnutnej reforme optimalizácie siete nemocníc a budeme dbať na to, aby sme neprišli o milióny, ktoré môžu výrazne pomôcť nášmu zdravotníctvu. Som si istá, že našou prácou presvedčíme ľudí, že Demokrati patria na politickú mapu Slovenska.“

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte