Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Vláda chce rozhodnúť o zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu

Člen predsedníctva Juraj Šeliga upozorňuje, že kabinet Roberta Fica chce už na najbližšom rokovaní vlády rýchlo rozhodnúť o zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovanom trestnom súde. Demokrati zároveň vyzývajú opozíciu, aby téme venovala náležitú pozornosť. 

„Sú to práve tie inštitúcie, ktoré dozorujú najzávažnejšie korupčné kauzy, resp. o nich rozhodujú na súde. Áno aj také kauzy, ktoré sa týkajú Smeru, Hlasu a SNS. Ide o brutálny útok na právny štát, ten chcú pochovať novelou, pravdepodobne v skrátenom legislatívnom konaní. Všetky vyšetrovania budú stopnuté a sudcovia budú preradení. A to všetko pre pokojný spánok Roberta Fica.“ Povedal Šeliga a načrtol, že Špeciálna prokuratúra a Špecializovaný trestný súd môžu byť podriadené M. Žilinkovi, ktorý bude mať absolútnu právomoc nad všetkými prípadmi. 

Aj z tohto dôvodu budú Demokrati kontaktovať Európsku komisiu, aby proces pozorne sledovala a adekvátne vyhodnotila. Šeliga tiež vyzýva parlamentnú opozíciu, aby k téme pristupovala s absolútnou prioritou: „Nesmieme to nechať tak. Mobilizujme verejnosť, hovorme o tom, aké je to nebezpečné a upozorňujme na dôsledok, že zrušením týchto inštitúcií hrozí absolútna nadvláda Fica a koniec spravodlivosti na Slovensku.“

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte