Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Ako zabránite kolapsu prokuratúry, pán Žilinka?

Demokrati opakovane vyzývajú Generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby predstavil verejnosti plán fungovania úradu po tom, čo vláda odsúhlasila zrušenie Špeciálnej prokuratúry. Juraj Šeliga v tejto súvislosti využíva inštitút slobodného prístupu k informáciám aby zistil, nakoľko je opodstatnené hovoriť o možnom kolapse slovenskej prokuratúry.

 „Tisícky spisov prejdú na krajské prokuratúry. Doteraz nevieme, ako chce Maroš Žilinka zabezpečiť, aby už teraz prácou zavalení prokurátori,  kapacitne zvládli tento nápor. Kde je Žilinka, ktorý keď to vyhovuje vládnej garnitúre obhajuje Fica, no keď treba predstúpiť pred ľudí a zobrať zodpovednosť mlčí?” Pýta sa expert strany Demokrati na právo a spravodlivosť Juraj Šeliga a dodáva, že vo veci podstúpi všetky oficiálne kroky na to, aby získal odpovede na kľúčové otázky: 

 „Na Maroša Žilinku sa v infožiadosti pýtam, aké budú mať zaradenie jednotliví prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry po 20. marci, vrátane špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Tiež ma zaujíma, aké konkrétne opatrenia prijala Generálna prokuratúra, aby neprišlo k prieťahom v konaní. Toto sú legitímne otázky, na ktoré musí verejnosť poznať odpovede, ako zabránite kolapsu, pán Žilinka?” Hovorí Šeliga a komentuje, že zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry je účelovým rozhodnutím vlády, ktorým pomáha jedine sebe a spriazneným osobám a prízvukuje, že v dôsledku obrovského náporu a náročnosti spisov reálne hrozí kolaps prokuratúry, za ktorý budú zodpovední premiér Fico a Maroš Žilinka. 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte