Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Výzva na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu

OĽANO zvoláva mimoriadnu schôdzu a v zverejnenom programe navrhuje, aby sa zajtra rokovalo o Tarabovej novele Trestného poriadku, ktorá fakticky ruší Úrad špeciálnej prokuratúry. Zaradili to ako prvý bod mimoriadnej schôdze. 

Proti tomuto návrhu zákona bojujem od novembra a podarilo sa dosiahnuť jeho stiahnutie z 90. schôdze. Tým pádom fakticky nemal šancu prejsť v tomto volebnom období. A potom to OĽANO zaradí ako prvý bod na mimoriadnu schôdzu?

Na mňa Igor Matovič útočí, že nechcem zmeniť paragraf 363 – čo je samozrejme klamstvo, lebo nikto sa nestavia Žilinkovi tak, ako ja – a oni dajú ako prvý bod na mimoriadnu schôdzu Tarabovu novelu, ktorá má fakticky zrušiť ÚŠP?

A to ani nehovorím o tom, že Taraba má pripravenú aj ďalšiu novelu, ktorá má fakticky zrušiť spolupracujúceho obvineného a otvárať rozsudky.

Nečudujem sa, že Smer chce hlasovať za otvorenie schôdze. Robert Fico sa vyjadril, že nemá problém rokovať, Taraba nemá problém rokovať. 

Kolegovia, ak to myslíte s protikuropčnosťou naozaj vážne, stiahnite návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze. Lebo takto pomáhate Smeru a Žilinkovi zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. 

Ak ste urobili chybu, nie je hanba to povedať, ale tieto body nesmú ísť na rokovanie. 

Stiahnite návrh na mimoriadnu schôdzu!

Poslanci za stranu Demokrati takýto program nepodporia, my chceme ÚŠP chrániť a nie rusiť.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte