Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Námestníkom SIS má byť Bödörov človek

Podľa informácií predsedu strany Jaroslava Naďa má na SIS už v najbližšej dobe prísť k zásadnej personálnej nominácii. Jedným z námestníkov sa má stať Marián Zetocha, bývalý šéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA, známy najmä pre obvinenie v kauze Očistec a blízkeho prepojenia s Norbertom Bödörom.

Podľa predsedu Naďa ide o zásadné bezpečnostné riziko a tento krok považuje za neprijateľný: „Zetocha je blízky priateľ Bödöra a tiež jeho spojenec z kauzy Očistec. Práve za pôsobenia Zetochu a ďalších dnes obvinených policajtov malo dochádzať napríklad k nezákonnej lustrácii novinárov a o podozreniach zo zosnovania mafiánskej skupiny na najvyšších miestach NAKA nehovoriac. Tento človek má dostávať utajované spisy a citlivé informácie?” Komentoval Naď a dodal, že touto personálnou nomináciou sa informačná služba stane definitívne nástrojom ochrany pre Roberta Fica a jeho kumpánov. 

Demokrati upozorňujú, že po Tiborovi Gašparovi, ktorý má ašpirovať na pozíciu šéfa SIS, majú na pozície riaditeľov odborov nastúpiť ďalší ľudia blízky N. Bödörovi. „Človek figurujúci v šiestich najväčších kauzách histórie Slovenska si postupne obsadzuje ľudí na najvyššie a zároveň mimoriadne citlivé posty. Za normálnych okolností, musia záujemcovia o tieto pozície podstúpiť prísne bezpečnostné preverenie. Neviem si predstaviť, ako by ľudia ako Zetocha a ďalší, mohli dostať previerku najvyššieho stupňa. Ak sa naplní tento scenár, máme dôvod obávať sa, že je to Bödör, ktorý má na špagáte predsedu vlády SR,“ uzavrel Jaroslav Naď a dodal, že škodlivé nominácie sú bezpečnostnou hrozbou a zatvoria nám dvere v spolupráci s inými zahraničnými službami, ktoré majú pre Slovensko životne dôležitý význam, napríklad v oblasti boja s terorizmom a inými.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte