Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Kroky polície nedávajú zmysel, môžu totiž umožniť voľný pohyb hľadaného expolicajt

Podľa Juraja Šeligu je rozhodnutie stiahnuť fotografiu expolicajta Mariána Kučerku z policajnej databázy hľadaných osôb nelogickým krokom, ktoré doteraz nebolo riadne vysvetlené. Expert hnutia Demokrati na spravodlivosť upozorňuje, že slovenská databáza je prepojená s medzinárodnou organizáciou Interpol. Ak sa tam Kučerkova fotografia už nenachádza mohlo by to znamenať, že sa hľadaná osoba sa môže voľne pohybovať po Európe.

Polícia nijako nevysvetľuje prečo stiahla fotografiu hľadaného z databázy, odvoláva sa iba na nekonkrétne operatívno pátracie techniky: „Aká to je technika, stiahnuť fotografiu niekoho koho hľadáte a kto je právoplatne odsúdený? Nemá to byť tak, že ak je niekto hľadaný, jeho fotografia má byť všade aby v prípade, že ho niekto uvidí kontaktoval políciu?,” hovorí Šeliga a pýta sa, či je Kučerkov identikit ešte v databázach Interpolu, pretože slovenská databáza je prepojená práve s databázami Interpolu. Komentuje, že ak bol Kučerka vymazaný z databázy Interpolu bez rozhodnutia Najvyššieho súdu, ktorý vydal medzinárodný zatykač, ide o trestný čin, za ktorý musia byť vyvodené dôsledky. Vyzýva preto zodpovedné orgány na riadne vysvetlenie postupu, inak sa môže verejnosť domnievať, že sa hľadaná osoba môže slobodne pohybovať po Európe a môže mať podozrenie, že naša polícia jej pomáha.

Expolicajt Marián Kučerka je právoplatne odsúdený, Najvyšší súd na neho vydal zatykač za korupciu, odsedieť si má vyše 10 rokov.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte