Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Eurokandidátka Demokratov: V zápase o spravodlivosť, bezpečnosť a ochranu demokracie neustúpime.

Demokrati idú do eurovolieb s jasnými posolstvami a silnými menami. Kandidátka je postavená na troch základných pilieroch: spravodlivosť, bezpečnosť a ochrana demokracie. Tieto témy zastupujú nielen uznávaní odborníci, ale aj osobnosti, ktorých verejnosť pozná z prvej línie boja za tieto kľúčové hodnoty. Demokrati zároveň posielajú do eurovolieb takých kandidátov, ktorí poznajú európske štruktúry, majú vybudované dobré kontakty a Slovensku vedia priniesť reálne výsledky.

Kandidátku do eurovolieb povedie predseda strany a exminister obrany Jaroslav Naď, ktorý hovorí, že Slovensko potrebuje v Európskom parlamente zodpovednú reprezentáciu a morálne a hodnotové líderstvo: „V zahraničnej politike sme boli vždy nespochybniteľný. Slovensko potrebuje na európskej úrovni dôstojnú reprezentáciu, odbornosť a skúsenosť. To sú atribúty, ktoré dnes chýbajú v národnom parlamente a vidíme, aké problémy to spôsobuje. Do Európskeho parlamentu musí ísť Slovensko na istotu. Preto sme zostavili kandidátku z mien, ktoré sú zárukou profesionality, majú vynikajúce kontakty v európskych štruktúrach a verejnosť ich pozná ako odvážnych ochrancov spravodlivosti, demokracie a našej bezpečnosti.” Demokrati považujú tému spravodlivosti za kľúčovú, na kandidátke ju zastrešuje bývalý policajný prezident Štefan Hamran a expert na právo a spravodlivosť Juraj Šeliga. Silným mementom sú aj manželky dnes šikanovaných slušných policajtov, krajská predsedníčka strany v Trenčíne Natália Svitková a odborníčka na eurofondy Jarmila Koteková, ktoré sú navyše, občiansky mimoriadne aktívne.

Podľa Demokratov je pre potreby dnešnej Európy zásadné, aby sa v europarlamente stretla taká reprezentácia, ktorá vie jasne pomenovať hrozby a výzvy, ktorým spolu čelia. “Poznáte nás a viete, že my jednoducho neustúpime. Nebojíme sa jasne pomenovať nepriateľa a na druhej strane pevne stáť za tými, ktorí to potrebujú. Naša kandidátka bola zostavená poctivo z ľudí, ktorí neurobia Slovensku hanbu a poviem to narovinu, nebudú Slovensko ťahať od demokracie smerom k agresívnemu Rusku tak, ako to dnes robí vládna klika.” Povedal Naď a dodal, že ho teší kandidatúra Eduarda Hegera, ktorý má nespochybniteľný kredit v zahraničí a blízke kontakty medzi vysokými európskymi predstaviteľmi, ktoré vedia byť v dobrých rukách užitočným nástrojom pre domáce záujmy. Dodáva, že tento aspekt reálne pocítili Slováci už za vlády práve Hegera, a to v podobe príchodu nových investorov či nadštandardných vzťahov s partnermi, okolitými štátmi a spojencami.

Demokrati ponúkajú na zastupovanie Slovenska v najvyššej európskej inštitúcii aj primárku ARO Andreu Letanovskú a uznávaného experta na životné prostredie Michala Kiču. Pozvanie na kandidátku prijal aj expert na dane a odvody, europoslanec Jozef Mihál a ekonóm Tomáš Meravý. Otázky zdravotne znevýhodnených a sociálne témy chce reprezentovať už skúsená europoslankyňa Jana Žitňanská. Kultúrne otázky a oblasť médií zastupuje Dorota Nvotová a Kristián Čekovský a témy slovenskej komunálnej politiky chce do Európskeho parlamentu priniesť Michal Drotován, starosta mestskej časti Bratislava-Rača. Spolu s Jaroslavom Naďom sa témam bezpečnosti, obrane a zahraničnému dianiu venuje analytička Monika Podhorány Masariková

Kandidátka do Eurovolieb, Demokrati:

 1. Jaroslav Naď
 2. Štefan Hamran
 3. Jana Žitňanská
 4. Juraj Šeliga
 5. Monika Podhorány Masariková
 6. Michal Kiča
 7. Andrea Letanovská
 8. Dorota Nvotová
 9. Tomáš Meravý
 10. Natália Svitková
 11. Jarmila Koteková
 12. Michal Drotován
 13. Kristián Čekovský
 14. Jozef Mihál
 15. Eduard Heger
Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte