Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Prezident V. Zelenskyj sa stretol s E. Hegerom a J. Naďom

Bratislava | 7. 7. 2023 | Predseda Demokratov Eduard Heger a podpredseda strany Jaroslav Naď na neformálnom stretnutí diskutovali s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenskym.

Prezident Zelensky na stretnutí poďakoval za kľúčové rozhodnutia vlády E. Hegera v prospech Ukrajiny a jej občanom. Dôrazne ocenil ako humanitárnu, tak aj vojenskú pomoc Slovenska Ukrajine, či už ide o stíhačky Mig-29, odmínovacie komplety Božena, húfnice Zuzana 2 alebo systém protivzdušnej obrany S-300, ktoré aj v tejto chvíli chránia životy nevinných civilistov.

„Návšteva Volodymyra Zelenského v Bratislave je jasným signálom, že Ukrajina si váži slovenskú pomoc a strategické partnerstvo našich krajín. Slovensko sa zaradilo medzi štáty, ktoré sa postavili na stranu dobra, práva a spravodlivosti. Za mojej vlády malo Slovensko po dlhých rokoch jasné zahraničnopolitické smerovanie bez jediného zaváhania. Naši alianční partneri nás vnímajú ako spoľahlivého a hrdého spojenca, ktorý v rozhodujúcej chvíli stojí za svojím slovom, nemôžeme dopustiť, aby sa to zmenilo,“ uviedol bývalý premiér Eduard Heger a zároveň sa dotkol aj témy členstva Ukrajiny v NATO.

„Slobodná Ukrajina v EÚ a NATO? Je to strategickým a bezpečnostným záujmom všetkých občanov Slovenska. Ide však o rozhodnutie, pred ktorým musí byť splnených viacero podmienok. Verím, že to v blízkej dobe Ukrajina bude vedieť splniť. Platí, že prosperita Ukrajiny znamená aj našu prosperitu,“ dodal predseda Demokratov.

Jaroslav Naď označuje stretnutie s ukrajinským prezidentom ako znak vďaky za významnú pomoc Ukrajine. „Stretnutie mimo oficiálneho programu prezidenta nie je bežnou praxou. Osobné stretnutie Volodymyra Zelenského s Eduardom Hegerom a so mnou je jasným gestom vďaky a uznania. V ťažkých časoch sme stáli pri našom dobrom susedovi a priateľovi, čo prezident patrične ocenil. Zároveň prízvukoval, že našu snahu pomôcť určite ocení aj domáce publikum, pretože zastavenie konfliktu na Ukrajine je životne dôležitým krokom aj pre Slovensko,“ povedal Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte