Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Plán pomoci ľuďom – volebný program strany Demokrati

Strana Demokrati predstavila volebný program. Predseda strany Eduard Heger uviedol, že vo volebnom programe Demokratov sú nepopulistické riešenia. „Nenájdete tam jedno populistické opatrenie. Naopak sú to opatrenia, ktoré Slovensko posúvajú dopredu a robia z nás modernú a demokratickú krajinu. Krajinu, kde všetci chceme žiť. Dovolím povedať, že toto je program, ktorý je možné realizovať okamžite, nerozdeľuje ale spája. Nevykopáva zákopy ale stavia mosty.“

„Tento program vychádza z reálnej skúsenosti zo života a z vládnutia. Je odpoveďou na to, čo Slovensko akútne potrebuje. Zároveň chcem povedať, že ľudia, ktorí sú v strane Demokrati sú pokorní, ale odhodlaní. My nenadávame ľudom do pliag, nesľubujeme stovky eur a pri všetkej úcte, nie sme povaľači vlád.“ pokračuje Heger.

„My Demokrati vieme, že Slovensko je na križovatke, že si môžeme vybrať – mafiánov, zlodejov, alebo rozumných a pracovitých ľudí. Ľudí, ktorí sú odhodlaní bojovať za Slovensko. Sme Demokrati, odhodlaní postaviť sa hrozbám, ktoré sa na Slovensko valia. Náš program je odpoveďou na tieto hrozby. Chceme bezpečné Slovensko, spravodlivé Slovensko, zdravé Slovensko, angažované Slovensko, vzdelané Slovensko, sociálne Slovensko, prosperujúce Slovensko. Sme odhodlaní bojovať za Vás, za Slovensko. To je sedem pilierov nášho programu,“ povedal Eduard Heger.

„Posledné mesiace sa stretávame s obyvateľmi celého Slovenska. A vidíme ich obavy. Obavy, že rodičia svoje deti uvidia iba raz do roka, lebo ich deti radšej odídu žiť do zahraničia. Počúvame obavy, že pre zlý stav slovenského zdravotníctva sa mnohí nedostanú na vyšetrenie a zomrú predčasne. Obavy, že polícia bude slúžiť zločinu a nie spravodlivosti, že všetky vyšetrovania budú zastavené, či obavy, že naše hranice prekročia ruské vojská s chuťou ukrajovať naše územie. Nám Demokratom to však nie je jedno. Sme odhodlaní bojovať za Slovensko. Sme garanciou, že po voľbách nemusí vzniknúť vláda Smeru, Hlasu a fašistov, ale naopak vláda, ktorá prináša riešenia pre ľudí,“ povedala volebná líderka strany Demokrati Andrea Letanovská.

Podpredseda Demokratov Jaroslav Naď upozornil, že najdôležitejším programovým opatrením strany Demokrati musí byť boj za zachovanie zahranično-politického smerovania Slovenska. „Naše členstvo v EÚ a NATO je pre občanov Slovenska základným životným záujmom. Bez garancie bezpečnosti a slobody, ktoré nám zaručuje členstvo v týchto spoločenstvách, sa nemusíme rozprávať o riešeniach v zdravotníctve, školstve, ani sociálnom systéme. Ak sa do vlády dostane Fico s extrémistami, nebudú váhať a zatiahnu nás na východ, do Putinovho náručia,“ vyhlásil Naď. „Darmo niekto ukazuje pekné riešenia, tzv. čerešničky na torte, teraz ide o to, kam budeme patriť, toto musí byť naša priorita, povedať, kam chceme aby naša krajina patrila.“ povedal Jaroslav Naď. 

15 hlavných priorít programu strany Demokrati:

Zdravotníctvo:

– Postavíme 200 nových ambulancií

– Skrátime čakanie na lekárske vyšetrenie a liečbu

– Zefektívnime nemocnice a naštartujeme program návratu lekárov

Bezpečnosť a zahraničná politika:

– V zahraničnej politike neuhneme ani o milimeter v súlade s členstvom v EÚ a NATO

– Zachováme min. 2% HDP na obranu, zmodernizujeme našu obranu a zvýšime počet vojakov

– Nedopustíme žiadne zneužívanie spravodajských služieb

Spravodlivosť:

– Ochránime ŠTS a ÚŠP a zakotvíme ich v ústave

– Zrušíme paragraf 363 a zreformujeme prokuratúru

– Presadíme novelu Trestného zákona a Trestného poriadku

Sociálna oblasť:

– Zariadime spravodlivý 140 eurový bonus na dieťa 

– Nastavíme švajčiarsku valorizáciu dôchodkov

– Znížime odvody pre živnostníkov

Pomoc znevýhodneným:

– Zlepšíme prístup k terapiám, rehabilitáciám a pomôckam 

– Zastavíme krátenie príspevku na opatrovanie

– Zvýšime platy opatrovateľkám a ďalším zamestnancom v sociálnych službách

Celý volebný program strany si môžete prečítať na: https://www.smedemokrati.sk/wp-content/themes/demokrati_theme/assets/Program_demokratov.pdf

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte