Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Monika Podhorány Masariková

Odborníčka na obranu, bezpečnosť a medzinárodné vzťahy, s láskou k fitness a vareniu

Monika sa narodila v Považskej Bystrici. Do Bratislavy, kde dnes žije, sa presťahovala kvôli vysokej škole – Univerzite Komenského v Bratislave. V rámci štúdia a vysokoškolskej praxe žila niekoľko mesiacov v Coimbre v Portugalsku aj v Londýne. Je absolventkou doktorandského štúdia na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši v programe Bezpečnosť a obrana štátu.

Už na vysokej škole začala pôsobiť v mimovládnych organizáciách, ktoré sa venovali otázkam bezpečnosti a obrany. Špecializovala sa najmä na boj s hybridnými hrozbami a dezinformáciami. Jednu z mimovládnych organizácií – Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku – aj spoluzaložila a neskôr aj viedla až do odchodu na Ministerstvo obrany SR, kde dnes pôsobí ako riaditeľka kancelárie ministra obrany. Má na starosti komunikačný odbor, tím boja proti hybridným hrozbám a strategickej komunikácie, protokol aj chod kancelárie a administratívu.

Pred príchodom na ministerstvo pripravila niekoľko vzdelávacích projektov zameraných na rozvoj kritického myslenia študentov aj ich učiteľov, ktoré úspešne absolvovalo niekoľkosto účastníkov. Podieľala sa na písaní publikácií a prednášala doma aj v zahraničí. V mediálnych vystúpeniach tiež upozorňovala na kauzy strany SNS na rezorte obrany.

Monika je “čerstvo” vydatá. Každú voľnú chvíľu, ktorá sa objaví, využije na cestovanie, fitko alebo hory. Hlavu si najradšej čistí kick-boxom alebo v kuchyni vymýšľaním nových receptov a tvorením svojich už preslávených cheesecake-ov.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte