Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Kristián Čekovský

Bojovník za slobodné médiá, bývalý novinár, čerstvý otec

Kristián Čekovský vyštudoval žurnalistiku a svoju pracovnú kariéru začínal vo verejnoprávnej RTVS. Po krátkom pôsobení v Slovenskom rozhlase zamieril do Mlynskej doliny a stal sa reportérom televízneho spravodajstva. Z RTVS musel odísť po čistkách, ktoré vo verejnoprávnom médiu spustilo vedenie Jaroslava Rezníka poplatné garnitúre Smeru a SNS.

Po nútenom odchode z RTVS začal podnikať a venovať sa mediálnej komunikácii. Postupne v tejto oblasti pracoval s viacerými poslancami parlamentu a podieľal sa na predvolebnej kampani. Po voľbách v roku 2020 sa stal poslancom NR SR a predsedom mediálneho výboru. Spolupracoval na príprave nového moderného mediálneho zákona, presadil povinnú verejnú voľbu generálneho riaditeľa RTVS či novelu infozákona. Aj týmito zmenami prispel k väčšej ochrane novinárov. Inicioval vznik pamätníka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v Bratislave. Po vražde na Zámockej predložil do parlamentu uznesenie na podporu LGBTI+ ľudí a presadil aj zníženie drakonických trestov za držbu marihuany. Jeho cieľom je aj naďalej v týchto oblastiach posúvať Slovensko dopredu.

Kristián pochádza z Popradu, aktuálne spolu s manželkou a synom Liamom žijú pri Bratislave. Jeho koníčkom je cestovanie, ale aj gastronómia a kvalitné víno.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte