Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Vyrovnaný rozpočet by bol škodlivý pre občanov

Strana Demokrati odmieta uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky o schválení posunutia termínu na predloženie návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026, ktorý predkladá Milan Krajniak. 

Podľa predsedu Demokratov Eduarda Hegera je „nezodpovedné, populistické a škodlivé pre občanov, aby úradnícka vláda musela priniesť vyrovnaný rozpočet do konca augusta. Takýto rozpočet by znamenal 6 miliardový škrt, ktorý by mal dopad na všetky oblasti bežného života, vrátane školstva, zdravotníctva, ale aj sociálnu pomoc rodinám.” Heger dodal, že: „Slovensko na budúci rok nepotrebuje vyrovnaný rozpočet, Slovensko potrebuje realistický rozpočet, ktorý bude odrážať potreby ľudí a možnosti našich verejných financií.”

Podpredseda strany Demokrati Jaroslav Naď hovorí, že podľa neho politik má prinášať výsledky a pomáhať ľuďom. „Týmto som sa riadil počas svojho pôsobenia na ministerstve obrany a teraz v parlamente zažívam kultúrny šok. V parlamente vládne chaos, populizmus a kampaňové návrhy. Napríklad včera všetci okrem Demokratov zahlasovali za 600 miliónovú sekeru, ktorá nie je rozpočtovo krytá – dokonca aj tí, ktorí hlásali, že sú rozpočtovo zodpovední,“ povedal Naď.

„Jediný zámer tohto návrhu je prinútiť úradnícku vládu Ľudovíta Ódora, aby musela predložiť vyrovnaný rozpočet so škrtmi 6 mld. eur, a to iba preto, aby mohli potom hovoriť, že je to vláda ‚sociálneho netvora‘ Ódora, a že ‚sociálnym netvorom‘ je aj prezidentka, ktorá túto vládu ustanovila. Ich cieľom nie je pomáhať ľuďom, ale chcú vytvoriť slameného panáka a potom útočiť na tlačovkách. Na toto majú slúžiť poslanci?” pýta sa Naď.

„Celá táto situácia má jednoduché riešenie – namiesto vyrovnaného rozpočtu, by strany mali s úradníckou vládou rokovať o vyslovení dôvery. Ak by dôveru dostali, nemusia predkladať vyrovnaný rozpočet,” doplnil Juraj Šeliga 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte