Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Úrad vlády si nechal schváliť manuál na vládnu propagandu

Informačný priestor na Slovensku dostal ďalšiu ranu od slovenskej vlády. Po návrhu nového zákona o „Slovenskej televízii a rozhlase“, vďaka ktorému bude z verejnoprávnej inštitúcie nástroj koaličnej propagandy, vláda schválila novú Koncepciu strategickej komunikácie Slovenskej republiky. 

„Vláda dnes potvrdila, že všetky nástroje na komunikáciu, ktoré má k dispozícii, plánuje využiť na masírovanie verejnej mienky výlučne vo svoj prospech. Tento návrh „akože“ strategickej komunikácie je v absolútnom rozpore s tým, čo strategická komunikácia vo vyspelých západných krajinách je a potvrdzuje, že vládna garnitúra si zamieňa strategickú komunikáciu za vládnu propagandu“, zhodnotila expertka Demokratov na boj s dezinformáciami a občiansky sektor Monika Podhorány Masariková, ktorá tiež Dopĺňa, že tieto kroky negatívne zarezonujú aj v medzinárodnej komunite.

Podhorány Masariková ostro kritizuje, že úrad vlády účelovo vynechal pri kreovaní návrhu zo spolupráce občiansku spoločnosť: „Je to len ďalší krok, ako démonizovať občiansku spoločnosť. Hovorím o tých subjektoch, ktoré prišli do nemilosti tejto vlády iba preto, lebo poctivo a s dobrým úmyslom realizujú svoju činnosť,“ dopĺňa Podhorány Masariková.

Podľa expertky má byť skutočným účelom strategickej komunikácie pomôcť pravdivo a objektívne informovať verejnosť,  reagovať na neustály tlak a útoky dezinformátorov a budovať odolnosť obyvateľov voči takýmto útokom.  Podhorány Masariková hovorí, že jediným cieľom schváleného návrhu bude posilniť dôveru vo vládne rozhodnutia, čo len potvrdzuje snahu o ovládnutie verejnej mienky: „Takýto návrh žiaľ už nikoho z odbornej komunity neprekvapil. Členovia vlády legitimizujú dezinformačné médiá napojené na Kremeľ, ktoré na Slovensku šíria nebezpečnú propagandu, sami šíria hoaxy a dezinformácie a útočia na novinárov. Toto je ďalší krok k posilneniu vládnej propagandy“, uzatvára Podhorány Masariková.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte