Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Jediným cieľom tejto schôdze je spolitizovať políciu

Jediným cieľom tejto mimoriadnej schôdze bolo spolitizovať políciu, som rád, že sa ju nepodarilo otvoriť,” vyhlásil poslanec NR SR zo strany Demokrati Juraj Šeliga. Fico chcel prikázať vláde vstupovať do vyšetrovaní a pošpiniť policajný zbor a zatiahnuť ho do politického zápasu,” doplnil Šeliga.

Podľa Šeligu je smutné, že toto všetko sa deje v deň 55. výročia okupácie Československa. „Dnes sa novodobí Biľakovia tlačia k moci, aby diktovali kto má byť a kto nemá byť vyšetrovaní. Aby diktovali, čo je a čo nie je pravda. Aby určovali, akým spôsobom bude Slovensko vazalom Ruska a konšpirácií, a akým spôsobom sa budú obmedzovať média. Toto všetko nám hrozí, ak sa Smer 30. septembra dostane k moci. Strana Demokrati toto veľmi jednoznačne odmieta. Sme odhodlaní pokračovať v boji za Slovensko. Lebo ľudia ako Fico, Pellegrini či Uhrík, nechcú nič iné, ako normalizáciu – zrušiť ŠTS a ÚŠP, zastaviť vyšetrovania a najnovšie zaviesť svojim ľuďom trestnoprávnu imunitu. Som rád, že nateraz sa nám to podarilo zastaviť,” vyhlásil Šeliga.

Aj 55 rokov po okupácii stále čelíme ľuďom, ktorí sú tieňom Kremľa a sú novodobými kolaborantami. Chcú Slovensko pod putinovským diktátom. Strana Demokrati je garanciou odporu voči týmto dnešným vlastizradcom,” povedal poslanec NR SR a člen predsedníctva Demokratov Ján Budaj.“Z posledného prieskumu môžeme vidieť, že nám hrozí vláda Smerohlasu, fašistov a Sme rodina – s ústavnou väčšinou. Dnešná mimoriadna schôdza bola zhmotnenie tejto koalície. Ak by takáto koalícia po voľbách zostavila vládu, tak Slovensko by čakalo to najhoršie obdobie v histórii. Verím, že toto si uvedomujú aj voliči, ktorí sú dnes nerozhodnutí a 30. septembra využijú svoje volebné právo tak, aby mohla vzniknúť slušná a demokratická vláda,” povedal na záver podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte