Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Demokrati slúžia ľuďom

Napriek chaotickému priebehu práve skončenej schôdze sa poslankyniam a poslancom za stranu Demokrati podarilo presadiť viacero užitočných a prospešných návrhov.

Parlament dnes schválil novelu zákona o pôžičkách na bývanie, ktorú predložili Jana Žitňanská, Juraj Šeliga a Miroslav Kollár. Ľudia si po novom budú vedieť lepšie manažovať splátky, čo im pomôže splácať hypotéky. „Možnosť mimoriadneho splácania sa rozširuje na obdobie celého roka, a mimoriadna splátka raz za mesiac bude bez poplatku, a zároveň sme presadili novú výšku mimoriadnej splátky na 30 percent,“ hovorí poslanec Juraj Šeliga. „Pomáhame tak ľuďom, ktorí sú možno v náročnej sociálnej situácii a potrebujú so splácaním hypoték pomôcť. Úrokové sadzby totiž stále stúpajú.“

Poslankyni Jane Žitňanskej dnes presadila návrh na charitatívnu reklamu. „Doteraz mohli charitatívnu reklamu využívať mimovládky, napr. charitatívne organizácie. V ich zozname však chýbali viaceré významné neziskovky, ktoré robia prospešné aktivity –  napríklad Červený kríž, UNESCO, Slovenská katolícka charita, Evanjelická diakonia. Zvýšili sme tiež najvyššiu možnú sumu určenú na charitatívnu reklamu na 30 tisíc eur.“

Okrem týchto potrebných návrhov Demokratom v priebehu schôdze prešla zmena financovania RTVS, podpora zdravotne znevýhodnených detí, novela zákona o Envirofonde, či zrušenie povinných 2 % odvodov pre umelcov.

Demokrati už tradične aj na aktuálne ukončenej schôdzi parlamentu ako jediná strana odmietla podporovať atómovky a rozpočtovo nezodpovedné návrhy. Občanom tak ušetrili viac ako 1,5 miliardy eur. 

Pokojnú a zodpovednú politiku, ktorá slúži ľuďom budú Demokrati presadzovať aj po tom, ako im občania dajú dôveru v nachádzajúcich predčasných voľbách.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte