Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Chcú úplnú beztrestnosť, preto chcú ukradnúť aj prezidentský palác

Danko to povedal otvorene: „Zmeníme voľbu prezidenta!“

Priama voľba prezidenta je ohrozená. Fico, Pellegrini, Danko a Uhrík chcú ukradnúť ľuďom možnosť voliť si hlavu štátu priamo a voľbu presunúť do parlamentu. Povedal to člen predsedníctva strany Demokrati a poslanec NR SR Juraj Šeliga na tlačovom brífingu. Podľa Šeligu si tak chcú zabezpečiť beztrestnosť. Šeliga zároveň pripomenul, že na tento zámer opozície upozorňoval už pred troma mesiacmi a dnes sa tieto obavy začínajú potvrdzovať.

„Existuje veľké riziko toho, že Fico, Pellegrini, Danko, Uhrík a ďalší chcú ukradnúť voľbu prezidenta ľuďom. Ak by vo voľbách získali ústavnú väčšinu, zmenia ústavu tak, aby si ľudia priamo nevyberali prezidenta, ale aby si ho volili oni v parlamente,“ uviedol Juraj Šeliga.

„Keď sme o tomto informovali 21.5. na tlačovej konferencii, viacerí nám hovorili že konšpirujeme. Ako vrcholí predvolebná kampaň ukazuje sa, že riziko, že ľuďom ukradnú priamu voľbu prezidenta, je reálne. Andrej Danko to vo včerajšej diskusii povedal jasne – ak budú mať tú možnosť, tak sa o zmenu voľby prezidenta pokúsia, lebo, parafrázujem, ‚radšej to urobme takto, ako keby mal byť prezident Korčok a naviac ušetríme 40 mil. eur za organizáciu volieb.‘ Už sa nehanbia o tom hovoriť verejne a otvorene sa priznávajú, že chcú voľbu prezidenta ukradnúť ľuďom. Toto im nesmieme dovoliť,“ vyhlásil Juraj Šeliga.

Šeliga hovorí, že 30. septembra už nejde len o to, kto sa dostane do NR SR. Pôjde aj o to, či Fico, Pellegrini, Danko, Uhrík a ďalší ukradnú ľuďom priamu voľbu prezidenta. „Toto je mimoriadna hrozba. Chcú si takto zabezpečiť svoju beztrestnosť, pretože prezident má právo udeľovať milosť. Pre Roberta Fica by to bol priam sen, mať v prezidentskom paláci svojho človeka a byť absolútne beztrestný a omilostiť svojich ľudí,“ doplnil.

„V strane Demokrati sme odhodlaní bojovať za to, aby si ľudia aj naďalej mohli voliť svojho prezidenta priamo. Budeme pokračovať v ochrane spravodlivosti na Slovensku, v ochrane ŠTS, ÚŠP a v boji za reformu prokuratúry a za zrušenie paragrafu 363. Sme jediná strana, ktorá sa jednoznačne postavila Ficovým snahám o naštrbenie slovenskej demokracie a pre občanov sme zárukou ochrany spravodlivosti,“ uzavrel Šeliga.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte