Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Začína súboj o vládu, ktorá nebude rozkradáť ani rozhádavať Slovensko

Demokrati poukazujú na to, že dva mesiace pred voľbami prieskumy preferencií ukazujú dve možné cesty. „Prvou je návrat Fica ako premiéra v koalícií s Hlasom a fašistami. Z tej mi behá mráz po chrbte a myslím, že demokraticky a slobodne zmýšľajúcim ľuďom netreba hovoriť, prečo to je katastrofa pre Slovensko. Predstavte si ten Klondajk, ktorý si z našej krajiny spravia. Rozkrádačka nielen našich peňazí, ale aj hodnôt,“ povedala volebná líderka Demokratov, Andrea Letanovská .

Druhá možnosť je podľa nej vláda PS s koaličnými partnermi Sulíkom, Matovičom a možno aj Borisom Kollárom. „PS nemá skúsenosti s vládnutím a presadzovaním reforiem v ťažkých časoch a budúci premiér Šimečka by musel vládnuť s koaličnými partnermi Sulíkom, Matovičom a možno aj Kollárom, ktorí skúsenosti majú dosť, no najmä z rozhádavaním a povaľovaním vlád,“ konštatovala Letanovská.

Podľa Letanovskej majú Demokrati dva mesiace na to, aby zabojovali o lepšiu alternatívu k zlodejom, ale aj k ukričaným škriepnikom. „Vidíme možnosť vzniku konštruktívnej vlády pokoja, postavenej na odbornosti, skúsenostiach s presadzovaním ťažkých reforiem a nesebeckej službe ľuďom. Takáto vláda môže vzniknúť iba s nami, Demokratmi. Toto je to, čo nám každý deň dáva motiváciu pokračovať a bojovať o lepšie Slovensko. Prinesieme do parlamentu a do novej vlády silný tím osobností so skúsenosťami s vládnutím a prípravou dobrých zákonov.“

„Demokrati nerozkradnú ani nerozhádajú Slovensko – Demokrati budú pomáhať ľuďom. Toto je naša ponuka s ktorou ideme bojovať v našej kampani,“ dodala Letanovská.

Podľa Letanovskej majú Demokrati sériu opatrení, ktorým chcú vo vláde pomôcť ľuďom. Vo svojom programe prioritizujú stabilizáciu zdravotníctva, sociálnu pomoc slabším, podporu zamestnanosti, spravodlivé Slovensko a jasné zahraničnopolitické smerovanie Slovenska. „Budeme ďalej budovať nové nemocnice, dokončíme začaté projekty. Vytvoríme 200 ambulancií všeobecných lekárov a špecialistov v regiónoch, kde chýbajú. V sociálnej oblasti napríklad zachováme daňový bonus 140 eur na dieťa, v plnej výške aj invalidným rodičom detí, pracujúcim osamelým rodičom a živnostníkom,“ povedala volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská. Demokrati sa ďalej presadzujú zmenu systému financovania samospráv, reformu prokuratúry, alebo zrýchlenie rozhodovania súdov.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte