Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Vedenie ministerstva životného prostredia tápe v téme medveďa hnedého

Ministerstvo životného prostredia na čele s Tomášom Tarabom nerozumie problematike témy medveďa hnedého, čo potvrdzuje aj dnešná bezobsažná tlačová konferencia, ktorá je len neefektívnou snahou zakryť vlastnú bezradnosť.

Podľa experta na životné prostredie a bývalého štátneho tajomníka rezortu Michala Kiču, vidíme v priamom prenose neschopnosť naplniť predvolebné sľuby Tarabu, Kuffuv a Huliaka v tak kľúčovej téme: “Tí ohlasovali, že jedným listom Európskej komisii dokážu zabezpečiť kvótový odlov medveďov. Avšak už pred voľbami sme hovorili, že žiaden takýto kvótový lov nebude. Potvrdzuje to aj fakt, že na túto požiadavku nereflektoval Brusel dokonca ani po tom, čo tam Taraba osobne vycestoval. Brusel sa totiž týmto Tarabovým nezmyslom smeje a páni na rezorte by si to už mali konečne uvedomiť a prestať blúzniť.” Povedal člen Demokratov Michal Kiča.

Kiča tiež kritizuje, že ministerstvo na jednej strane volá po spolupráci s expertmi a na druhej strane, práve dnes rezort prepustil uznávaného experta na medvede Mariána Hletka: “Je to ten ochranár, pri ktorom Rudolf Huliak hovoril o vešaní na štadiónoch a tieto slová boli jedným z dôvodov, pre jeho nevymenovanie. Huliak, Kuffa a Taraba tiež avizovali rušenie zásahových tímov a dnes ohlasujú ich pokračovanie. Kritizovali zabezpečovanie monitoringu medveďa ako vyhodené peniaze a poslanec Huliak dnes spomína nový veľký eurofondový projekt práve na monitoring medveďa,” hovorí Kiča.

Podľa Demokratov sa opäť potvrdzuje, že slová ministra Tarabu nemožno brať vážne. Ten najskôr totiž verejne sľúbil predloženie novej koncepcie prístupu k problematike medveďa hnedého na rokovanie vlády do konca januára a dnes je nová koncepcia odložená na neurčito. Tiež dochádza ku korigovaniu pôvodných ministrových plánov spred dvoch týždňov, aby na okresných úradoch boli v nepretržitej pohotovosti zamestnanci a rozhodovali o určení poľovných plôch. Stálo by to viac ako 3,5 mil. eur. Podľa Demokratov ide o zbytočné a nič neriešiace opatrenie, ktoré by stálo násobne viac ako činnosť zásahových tímov. 

“Bezpečnosť človeka je prvoradá a my vítame spoluprácu všetkých aktérov, ktorú sme napokon naštartovali už za nášho pôsobenia. No dnešok potvrdil, že Huliakovi, Tarabovi a Kuffovi nikdy nešlo o bezpečné spolužitie človeka a medveďa, ale len o čisto demagogickú kampaň založenú na šírení strachu. Narazili však na realitu,” 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte