Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Reformu justície sme presadili aj kvôli vysokej nedôvere v súdnictvo

Až ¾ obyvateľov Slovenska nedôveruje súdnictvu. To bol jeden z impulzov, prečo sa reforma súdnej mapy dostala do plánu obnovy, medzi najvyššie priority vlády Eduarda Hegera. Táto reforma nie je náplasťou na všetky boliestky slovenského súdnictva, no je to zásadný krok vpred. Rozhodovanie súdov bude vďaka reforme kvalitnejšie a rýchlejšie kvôli špecializácií rozhodovania. Nehovoriac o tom, že do súdnictva potečú milióny eur na rekonštrukciu budov a digitalizáciu, čo umožní aj väčší vhľad verejnosti do rozhodnutí súdov, čím sa zvýši transparentnosť, vyhlásil Eduard Heger.

Napriek mnohým ťažkostiam, moja vláda dokázala presadiť reformu súdnictva. Túto reformu som bránil zo všetkých síl napriek výkrikom Borisa Kollára pred súdmi a napriek ľahostajnosti Igora Matoviča a Richarda Sulíka, ktorí riešili iba sami seba. Bol som totiž presvedčený, že túto reformu Slovensko potrebuje. Dnes moje presvedčenie potvrdila aj vláda odborníkov, vyhlásil Heger.

Podľa Hegera je to začiatok, a na posilnenie právneho štátu je potrebných omnoho viac zmien. V prvom rade nesmieme poľaviť v boji proti korupcii. Pred zákonom si musíme byť všetci rovní a nemôže existovať systém nedotknuteľných našich ľudí, ako tomu bolo za vlád Fica a Pellegriniho. A v neposlednom rade nesmieme dovoliť, aby po voľbách štát opäť uniesla mafia.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte