Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Reforma prokuratúry je nevyhnutná, Žilinka nemôže stáť nad súdmi

Európska komisia vo svojej správe o právnom štáte na Slovensku konštatuje, že súčasné znenie a aplikácia paragrafu 363 trestného poriadku priznáva generálnemu prokurátorovi Žilinkovi príliš veľké právomoci. Člen predsedníctva strany Demokrati Juraj Šeliga hovorí o potrebe urýchlene presadiť reformu fungovania celej prokuratúry na Slovensku.

„My v strane Demokrati hovoríme veľmi jasne, že po voľbách presadíme reformu prokuratúry tak aby Žilinka nestál na súdmi. Zmeníme trestný poriadok tak, aby paragraf 363 nebol atómovým kufríkom tých, ktorí majú stáť pred spravodlivosťou,” vyhlásil Šeliga.

Podľa Šeligu Robert Fico pri svojej reakcii na správu o stave právneho štátu klamal. „Už klasicky plakal na tlačovke a šíril klamstvá o tom, ako je Európska komisia voči nemu zaujatá a všetci sú platení Sorošom,“ konštatuje Šeliga.

„Keď ide o Fica alebo jeho nominantov, je proti nim celý svet. Keď ide o niekoho iného, rozhoduje spravodlivý súd,“ hovorí Juraj Šeliga

„Ficovi ide len o to, aby generálny prokurátor Žilinka bol pre neho atómový kufrík, alebo záchranné koleso. Aby vždy, keď je treba Maroš Žilinka vstúpil do konania a cez paragraf 363 zastavil vyšetrovanie, aby sa tie najzávažnejšie kauzy nedostali na súd,“ uzavrel Juraj Šeliga.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte