Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Lídrom kandidátky Demokratov do Európskeho parlamentu je Jaroslav Naď

Kandidátnu listinu do eurovolieb povedie predseda Demokratov Jaroslav Naď. Jednohlasne o tom rozhodlo predsedníctvo strany a plnú podporu vyjadrila aj členská základňa. Strana považuje júnové voľby za mimoriadne dôležité v globálnom, ale aj národnom kontexte a tiež za skvelú príležitosť pre všetkých, ktorí dnes hovoria, že Demokrati chýbajú v slovenskom parlamente. 

Podľa Demokratov je Jaroslav Naď nespochybniteľný v hodnotových otázkach a v zahraničnej politike, s presahom na obranu, bezpečnosť a ďalšie témy, v ktorých potrebuje Slovensko čitateľných a rešpektovaných zástupcov. „Poznáte ma, kandidátku povediem s jasnými posolstvami a racionálnymi názormi. V zahraničnej a obrannej politike sme za našej vlády v rozhodujúcich momentoch neuhli ani milimeter. Vieme, ktorá je správna strana brehu a na nej sme vždy pevne stáli. Členstvo v Európskej únii je pre Slovensko nenahraditeľné. Okrem priamej a zásadnej finančnej pomoci nám v období ťažkého zneužívania moci Ficovou vládou pomôže držať základné mantinely právneho štátu. Mám skúsenosti z exekutívy aj z diplomacie. Viem ako fungujú štruktúry EÚ a pokúsim sa urobiť všetko preto, aby som svoje skúsenosti a kontakty využil na pomoc Slovensku a našim občanom. Už teraz pozývam všetkých k volebným urnám, som presvedčený, že práve eurovoľby sú príležitosťou pre tých, ktorí nám hovoria, že chýbame v slovenskom parlamente. Som odhodlaný na seba prevziať zodpovednosť a byť viditeľným a ráznym ambasádorom posolstiev Demokratov v júnových voľbách,“ povedal Jaroslav Naď a poďakoval straníckym kolegom za dôveru. 

Expremiér Eduard Heger si myslí, že Jaroslav Naď bude prínosom v európskej politike, z ktorej môže mať benefity celé Slovensko: „Jaro má vysoký kredit v zahraničí, pôsobil v Bruseli v unijných i aliančných štruktúrach, osobne pozná mnohých premiérov, ministrov, diplomatov, poslancov Európskeho parlamentu či dôležitých euroúradníkov. V Bruseli dobre poznajú jeho hodnoty a postoje a vážia si ho. Slovensko je práve vďaka nadštandardným vzťahom, ktoré si Jaro vybudoval, bezpečnejšou krajinou. Od spojencov vyrokoval prepožičanie vojenskej techniky v hodnote milárd, na našom území sú vďaka nemu spojeneckí vojaci, čo oceňuje dnes už aj aktuálna vláda, modernizoval ozbrojené sily, ako nikto pred ním a z EÚ dokázal pre obranu získať zásadné zdroje. Navyše, vo svojich postojoch je zásadový, konzistentný a proeurópsky, takých ľudí potrebujeme v Európskom parlamente, aby jasne a tvrdo presadzovali slovenské záujmy”, komentoval rozhodnutie predsedníctva Eduard Heger a doplnil, že už počas jeho vlády bola zahraničná politika a s tým úzko súvisiaca obrana a bezpečnosť Slovenska vysoko hodnotená partnermi, spojencami, expertmi, zahraničnými médiami, ale aj domácimi relevantnými inštitúciami. 

Oblasť spravodlivosti potrebuje podľa experta na právo a podpredsedu strany Juraja Šeligu svojich zástupcov aj na európskej úrovni: „Skúsenosť, rozhodnosť v ťažkých časoch a zdravý sedliacky rozum, to je to čo Európska únia potrebuje. Jaro Naď dokázal, že sa vie rozhodovať priamo vo vojnových časoch, že sa vie postaviť za hodnoty demokracie, spravodlivosti a rovnosti. To sú hodnoty, na ktorých stojí Európska únia, to sú hodnoty, ktoré musíme brániť. V čase, keď pri hraniciach Schengenu zúri vojna, v čase keď Putin blúzni o revizionistickej histórii, v čase keď Fico unáša právny štát a Blaha chce repreznetovať Slovensko v Bruseli potrebujeme jasný a zrozumiteľný hlas, ktorý demaskuje a pomenuje tieto hrozby. Jaro to bezpochyby vie a preto som rád, že potiahne kandidátku Demokratov,” hovorí Juraj Šeliga.

Demokrati intenzívne rokujú so záujemcami o miesto na kandidátke a v priebehu nasledujúcich dní predstavia kompletnú silnú a pre verejnosť mimoriadne zaujímavú zostavu, ktorou sa budú uchádzať o priazeň voličov. Nateraz môžeme potvrdiť, že strana bude kandidačnú listinu odovzdávať ako samostatný subjekt, pod hlavičkou Demokrati.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte