Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Konfliktami traumatizované Slovensko si nezaslúži, aby politická kríza pokračovala čo i len ďalší deň

Milí spoluobčania,

sľúbil som vám, že sa pokúsim priviesť Slovensko stabilne a v pokoji k demokratickým parlamentným voľbám.

Po piatkovom odchode druhého ministra v priebehu posledných dní, som sa rozhodol nečakať a pani prezidentke som ešte včera ponúkol ďalšie alternatívy, ktoré vidím ako stabilnejšie a menej riskantné ako vymenovanie úradníckej vlády na niekoľko posledných mesiacov tohto volebného obdobia.

Medzi tými alternatívami bolo:

– doplnenie neobsadených miest ministrov jej nominantami,

– ponúkol som aj alternatívu, že vládu nepovediem a ministrami ostanú iba ľudia zodpovední za rezorty, ktoré budú rizikom výmeny ohrozené najviac. Najmä rezorty, ktoré distribuujú ekonomickú a sociálnu pomoc, ktoré implementujú zákony pre miliardový plán obnovy, či zabezpečujú pomoc brániacim sa susedom.

Pani prezidentka ani jeden z mojich návrhov neprijala.

Rozhodol som sa preto pani prezidentku požiadať o zbavenie poverenia, a tak prenechať pani prezidentke priestor pokúsiť sa s úradníckou vládou priviesť Slovensko stabilne a v pokoji k demokratickým parlamentným voľbám.

Po rozhovoroch so svojimi kolegami, zvážení politickej reality a najmä toho, čo je najlepšie pre Slovensko, najlepšie pre vás, som sa rozhodol, že konfliktami traumatizované Slovensko si nezaslúži, aby politická kríza pokračovala čo i len ďalší deň.

Za seba a svojich kolegov chcem povedať, že urobíme všetko preto, aby odovzdanie jednotlivých rezortov bolo čo najplynulejšie a umožnili sme tak novým ľudom úradníckej vlády čo najskôr čeliť ťažkým výzvam, ktoré ich od prvého dňa čakajú.

Všetky nasledujúce kroky súvisiace s odovzdaním vlády, budeme po mojom osobnom stretnutí s pani prezidentkou dnes poobede koordinovať a čo najskôr komunikovať verejnosti tak, aby nevznikal žiadny zmätok.

Dovoľte mi z tohto miesta poďakovať mojim kolegom za ich prácu, za to, že dokázali krajinu previesť najťažšími krízami za niekoľko desaťročí a za množstvo dobrých opatrení, investícií a reforiem, ktoré dokázali presadiť v podmienkach, v ktorých by sa iné vlády o reformy ani nepokúsili. Je mi ľúto, že mnohé vynikajúce výsledky vlády boli prekryté nezmyselnými konfliktami a hádkami.

Za seba možem povedať, že ideme v nasledujúcich mesiacoch ponúknuť Slovensku silnú, pokojnú, odbornú a konštruktívnu alternatívu.

Alternatívu k chaosu a nestabilite.

Eduard Heger

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte